تماس با مجموعه: ۰۹۳۷۹۸۷۱۰۳۸

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

وزنه چدنی آسانسور یکی از مقاوم ترین وزنه های تعادلی می باشد که بسیار محکم بوده و طول عمر زیادی دارد و همچنین بخاطر وزن سنگین آن می توانید در باشگاه های بدنسازی استفاده کنید همچنین برای مدلینگ شدن نیز باید از وزنه های چدنی مقام استفاده کنید

قیمت وزنه چدنی آسانسور در شرکت پامیر آسانسور بصورت عمده محاسبه می گردد.

کت واک | آموزش کت واک مدلینگ و برگزاری نمایش زنده لباس در ایران و جهان

آموزش کت واک مدلینگ

اگر به نمایش زنده لباس و کت واک علاقه دارید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. در مقاله های پیشین در مورد کت واک توضیحات مختصری ارائه دادیم ولی در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی را در این رابطه به شما ارائه دهیم. آیا شما می دانید چرا به نمایش زنده لباس، کت واک گفته می شود؟! به دلیل این که مدل ها هنگام راه رفتن بر روی استیج پای عقب خود را در جلوی پای جلو قرار می دهند و در راه رفتن از گربه تقلید می کنند این واژه به کار برده می شود.

استیج یا سکویی که نمایش زنده لباس بر روی آن اجرا می شود رانوی (runway) نامیده میشود. این سکو به شکل Tمیباشد و نحوه اجرای مدل ها به این صورت است که هر مدل تا پایان سکو راه می رود و با یک چرخش دوباره به ابتدای آن بازمی گردد.

آموزش کت واک مدلینگ

آموزش کت واک مدلینگ

فضای کت واک یا نمایش زنده لباس

جالب است بدانید که در دنیای مد و فشن هر دو واژه کت واک و رانوی به یک مفهوم میباشند. فضای مورد استفاده برای اجرای کت واک به برندها بستگی دارد زیرا کت واک را هم میتوان در یک فضای بسته مانند سالن اجتماعات اجرا کرد و هم میتوان در یک فضای باز مانند کنار ساحل اجرا کرد.

رانوی یا همان سکو به گونه ای طراحی شده است که بین چند ردیف صندلی واقع شده است و تماشاگرانی که روی این صندلی ها نظاره گر مدلها هستند افرادی هستند که از سوی کمپانی یا برند به آن نمایش زنده لباس دعوت شده اند و مانند تمام اجراهای زنده که صندلی های جلو مخصوص افراد  سرشناس و ویژه میباشند در کت واک هم همین موضوع وجود دارد و صندلی های جلو به سلبریتی ها و افراد خاص اختصاص دارد. برندها برای شرکت این سلبریتیها در کت واک مبالغ زیادی را پرداخت میکنند.

طراحی داخلی اجرای نمایش زنده لباس و استانداردهای بین المللی کت واک مدلینگ

همان طور که گفتیم برندها می توانند شرایط ویژه ای را برای فضای اجرای کت واک در نظر بگیرند و طراحی داخلی را به گونه ای انجام دهند که در عین این که با آن محصول یا کالایی که ارائه می دهند سازگار باشد، ماندگاری و اثر گذاری بیشتری را در ذهن مخاطب ایجاد کند. به عنوان مثال برخی از برندها در طراحی فضای داخلی از طبیعت الهام می گیرند و صحنه را به گونه ای طراحی می کنند که حس حضور در طبیعت را به تماشاگران القا می کند.

استانداردهای بین المللی مشخصی برای کت واک مدلینگ وجود دارد در این استانداردها حداقل قد تعریف شده برای مدل ها ۱۸۵ سانتی متر می باشد و مقدار وزن نیز ۶۵ کیلوگرم می باشد. ولی درکل استانداردهای تعریف شده برای اجرای کت واک در هر کشور متفاوت می باشد و معیار اصلی بر اساس میانگین قدی مردم آن کشور می باشد.

آموزش کت واک مدلینگ

آموزش کت واک مدلینگ

معیارهای برندها برای انتخاب مدلهای کت واک

کمپانی ها و برندها هنگامی که به موسسات و آژانس های مدلینگ مراجعه می کنند و برای انتخاب مدل کت واک یا نمایش زنده لباس درخواست آرشیو می کنند معیارهایی را برای انتخاب مدل در ذهن دارند که از جمله این معیار ها می توان به میانگین سنی بین ۱۶ تا ۳۷ سال، برخورداری از اندام کشیده، پوست و دندان های زیبا اشاره کرد. البته تمایل کمپانی ها به انتخاب افراد در درجه اول بستگی به نوع پروژه و شرایط کت واک دارد به عنوان مثال برای پروژه های پوشاک نوجوانان تمایل برندها به سن پایین تر مانند ۱۶ تا ۱۸ سال بیشتر می باشد اما در پروژه های پوشاک بزرگسال از ۱۹ تا ۳۷ سال هم مدل انتخاب میکنند.

مدل ها پس از این که با یک برند یا کمپانی قرارداد بستند تا زمان اتمام قرارداد ملزم هستند که تنها برای آن کمپانی اجرای کت واک را داشته باشند و حق هیچ گونه تبلیغاتی را برای برندهای دیگر ندارند. نکته ای که در رابطه با میزان دستمزد مدل های نمایش زنده لباس وجود دارد این است میزان دستمزد آنها پس از مشهور شدن تغییر چشمگیری پیدا میکند.

شهرهای برگزار کننده هفته مد

یکی از برزرگترین اتفاقاتی که در رابطه با نمایش زنده لباس در جهان رخ می دهد، هفته مد می باشد. اولین بار در پاریس مفهوم هفته مد مطرح شد و پس از جنگ جهانی دوم، اولین هفته مد به طور رسمی در نیویورک برگزار شد. هفته مد فرصت مناسبی برای طراحان مد، شرکت های تولید کننده پوشاک، فست فشن ها و خریداران می باشد.

پایتخت های مد جهان نقش پررنگی در برگزاری هفته های مد دارند. از جمله این پایتخت های مد می توان به نیویورک، لندن، پاریس ، میلان، برلین، رم، شانگهای، لس آنجلس، مادرید، بمبئی، بیروت، دبی، توکیو و… اشاره کرد. در بین این شهرها چهار شهر به عنوان مهم ترین شهرها در زمینه مدلینگ و مد فشن می باشد که به آن ها Big Four گفته می شود. نیویورک، لندن، پاریس ، میلان این چهار شهر می باشند.هفته مد دو مرتبه در سال تکرار می شود.

آموزش کت واک مدلینگ

آموزش کت واک مدلینگ

مجموعه های برگزار کنننده نمایش زنده لباس به صورت فصلی و بین فصلی

در ادامه در رابطه با توضیحات فوق باید اشاره کنیم که برگزاری هفته مد به صورت فصلی می باشد. و فصل ها به دو صورت ( بهار و تابستان) و (پاییز و زمستان) تقسیم می شوند که هفته مد تابستانی در ماه های سپتامبر و اکتبر می باشد و هفته مد زمستانی در ماه های فوریه و مارس میباشد.

جالب است بدانید که علاوه بر اجراهای فصلی، اجراهای بین فصلی هم وجود دارند که که از نظر زمانی و مکانی برنامه خاص و تعریف شده ای برای آن ها وجود ندارد و برگزار کنندگان مجموعه های بین فصلی اجراهای خود را خارج از آن چهار شهر مطرح شده به نمایش می گذارند. همان طور که اشاره کردیم زمان دقیق این گونه نمایش زنده لباس را نمیتوان بیان کرد ولی به صورت تقریبی ۳ ماه پس از اجراهای فصلی برگزار میشوند. اینگونه نمایشها نیز از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند.

آموزش کت واک

اولین نکته ای که در رابطه با آموزش کت واک وجود دارد این است که علاقه مندان برای آموزش کت واک حتما باید به موسسات و آژانس های مدلینگ معتبر مراجعه کنند و به هر گونه شخص یا مرکز دیگری اعتماد نکنند. در دوره های آموزش کت واک به شما نحوه راه رافتن، نحوه ایستادن، نحوه خندیدن، نحوه ارتباط برقرار کردن با تماشاچی ، روش صحیح نمایش محصولات و همه اصول مورد نیاز آموزش داده خواهد شد.

افرادی در اجرای نمایش زنده لباس موفق خواهند بود که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند و بیشتر از آنکه نقط ضعف خود را ببینند، روی نقاط قوت خود تمرکز کنند و آنها را در وجود خود برجسته تر کنند. و در رابطه با برندها و کمپانی ها نیز این نکته وجود دارد که آنها برای انتخاب مدلها حتما باید به موسسات و آژانسهای مدلینگ معتبر مراجعه کنند تا خیال آنها از هر لحاظی راحت باشد.

آموزش کت واک مدلینگ

آموزش کت واک مدلینگ

کت واک مدلینگ در ایران

شاید برخی از افراد این تصور را داشته باشند که کت واک مدلینگ یا نمایش زنده لباس تنها در خارج از کشور برگزار می شود و در ایران همچنین امکانی وجود ندارد ولی جالب است بدانید علی رقم همه بی مهری هایی که به این صنعت شده است نمایش زنده لباس در کشور نیز با سبک ایرانی اسلامی انجام می شود و در اختتامیه جشنواره بین المللی لباس فجر با حضور مقامات رسمی کشور مانند وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولین اجرای نمایش زنده لباس در تالار وحدت تهران برگزار شد. در این اجرای نمایش زنده لباس بسیاری از طراحان لباس، برندها و کمپانی های بزرگ حضور داشتند و تجربه بسیار خوبی بود و دریچه امیدی به روی همه علاقه مندان این صنعت گشوده شد به این امید که توجه بیشتری به این صنعت شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات