تماس با مجموعه: ۰۲۶۳۴۳۳۵۶۹۶

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

تست مدلینگ در تهران و اروپا شامل چه مواردی است؟

تست مدلینگ

تست مدلینگ در تهران و اروپا شامل چه مواردی است؟

مدلینگ یکی از شغل های بسیار جذاب و با پرستیژی است که طرفداران زیادی دارد. مدل های معروف علاوه بر این که ظاهر و استایلی زیبا دارند، از درآمد خوبی برخوردار بوده و در میان مردم نیز به شهرت و محبوبیت زیادی دست می یابند. با این حال، مدل شدن مانند هر شغل دیگری سختی ها و شرایط خود را دارد. برای موفقیت در تست مدلینگ باید شرایط خاصی داشت.

تست مدلینگ

تست مدلینگ

امروزه بسیاری از جوانان به فعالیت در عرصه مدلینگ علاقه مند شده اند. این شغل مزایای بسیاری به همراه خود دارد. از شهرت بسیار و درآمد بالا گرفته تا چاپ عکس مدل ها بر روی بیلبوردها و حضور آن ها در تبلیغات مختلف. اگر چه مدلینگ ظاهر بسیار جذاب و وسوسه کننده ای دارد، اما جز مشاغل سخت محسوب می شود. مدل ها باید همواره مراقب تغذیه خود باشند، ورزش و تمرینات مختلف را هرگز رها نکنند و گاهی اوقات مجبورند چندین روز مشغول سفر به مناطق مختلف برای عکس برداری باشند.

مدلینگ شغلی دشوار با پیچیدگی هایی خاص است. فعالیت در عرصه مدلینگ چیزی فراتر از رعایت رژیم غذایی مخصوص یا انجام پیوسته تمرینات ورزشی است. اولین گام برای شروع فعالیت مدلینگ، شرکت در یک تست مدلینگ و موفقیت در آن است. تست مدلینگ در تهران و اروپا در برخی ویژگی های کلی با هم شباهت دارند؛ اما شرایط فعالیت در مدلینگ با توجه به زمینه مدلینگ و کشور مورد نظر فرق می کند. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد که تست مدلینگ در تهران و اروپا شامل چه مواردی است؟

شرایط تست مدلینگ در تهران و اروپا

قد و وزن:

قد و وزن را می توان جز مهم ترین شرایط برای فعالیت در عرصه مدلینگ در نظر گرفت. داشتن قد بلند (در شاخه کت واک) و برخورداری از وزنی متناسب با قد، در مدلینگ اهمیت زیادی دارد. میزان قدی که برای موفقیت در تست مدلینگ لازم است، با توجه به دو عامل تعیین می گردد: نوع مدلینگ و معیارهای کشوری که در آن تست مدلینگ برگزار می گردد.

در فتومدلینگ حساسیت خیلی زیادی بر روی قد افراد وجود ندارد؛ اما برعکس، در کت واک مدلینگ قد افراد اهمیت زیادی دارد. بدیهی است که قد استاندارد برای فعالیت به عنوان یک مدل، با توجه به نوع جنسیت فرق می کند.

تست مدلینگ

تست مدلینگ

به عنوان مثال معمولا در تست مدلینگ در تهران قد مناسب برای خانم هایی که می خواهند مدل بشوند، در شاخه کت واک بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ سانتی متر است. هم چنین این خانم ها باید وزنی بین ۵۵ تا ۶۰ کیلوگرم داشته باشند. این یعنی سایز آن ها بین ۳۴ تا حداکثر ۳۶ خواهد بود.

برای آقایان این اعداد فرق می کنند. آقایانی که می خواهند در تست مدلینگ شرکت کرده و به عنوان مدل فعالیت خود را آغاز کنند، در شاخه کت واک باید قدی بین ۱۸۰ تا ۱۹۰ سانتی متر داشته باشند. وزن استاندارد نیز برای آقایان بین ۶۵ تا ۸۰ کیلوگرم است. البته این ارقام در تست مدلینگ در سایر کشورهای می تواند فرق داشته باشد.

مثلا در ایتالیا قد بلند برای آقایانی که قصد بعالیت به عنوان مدل را دارند، فاکتوری بسیار مهم و ارزنده است. در این کشور معیار قد مناسب برای یک مدل آقا، بین ۱۸۵ تا ۱۹۰ سانتی متر است.

نکته مهم:

یک عامل مهم دیگر که مخصوصا در مدلینگ آقایان اهمیت بیشتری پیدا می کند، ورزیده بودن و عضلانی بودن اندام های آنان است (عضلانی بودن به معنی حجیم بودن نیست بلکه به معنی متناسب بودن است). این مورد تاثیری غیرقابل انکار در استایل خوب و جلوه بهتر لباس ها بر تن آقایان دارد. از همین رو مردانی که می خواهند کار خود را در مدلینگ شروع کنند، لازم است حتما از رژیم غذایی مناسب استفاده کرده و برنامه های منظم ورزشی را اجرا کنند. معمولا آژانس های مدلینگ این برنامه ها و رژیم های غذایی را در اختیار علاقمندان به مدلینگ قرار می دهند.

تست مدلینگ در تهران

تست مدلینگ در تهران

چهره:

عامل مهم دیگری که در مدلینگ و تست مدلینگ مورد بررسی قرار می گیرد، چهره افراد است. این تصور غلط در جامعه رایج است که برای فعالیت به عنوان مدل باید چهره ای جذاب، چشمانی رنگی یا صورتی متناسب و متقارن و خاص داشت. خوشبختانه، امروزه در عرصه مدلینگ، هر کسی می تواند با چهره خدادادی و استعدادهایی که دارد به فعالیت بپردازد.

بسیاری از مدل های موفق جهانی که شهرت و ثروت زیادی از این راه به دست آورده اند، چهره هایی معمولی یا کمی بهتر از معمولی دارند. البته قطعا داشتن یک چهره کاریزماتیک و فتوژنیک در موفقیت مدل تاثیرگذار است؛ اما مدلینگ تنها به داشتن چهره زیبا نیست و تنها افراد با چهره های جذاب نیستند که می توانند در این عرصه فعالیت کنند.

معیار چهره بیشتر در عرصه فتومدلینگ اهمیت دارد؛ زیرا در این نوع مدلینگ به جای آن که تمام قامت فرد در عکس ها به نمایش در بیاید، تمرکز اصلی بر روی چهره و نیم تنه بالایی فرد است. بنابراین در تست های مدلینگ که برای فتومدلینگ برگزار می شوند، به چهره افراد توجه بیشتری می شود.

لازم به ذکر است اگر خواستید در تست مدلینگ شرکت کنید، چهره خود را آرایش نکنید. شرکت در تست مدلینگ باید در شرایط کاملا طبیعی و معمولی انجام شود. پس از آن که در تست به موفقیت رسیدید، آژانس مدلینگ به شما تمرین های لازم در رابطه با شکل دادن به صورت را ارائه خواهد داد (مخصوصا به مدل های آقا آموزش زاویه دار کردن صورت داده می شود). آرایش و شکل مدل موها نیز به هنگام عکس برداری متناسب با فضای آن انجام خواهد شد.

تست مدلینگ در تهران

تست مدلینگ در تهران

شرایط سنی:

از نظر سنی، هیچ محدودیتی در دنیای مدلینگ وجود ندارد. امروزه مدل های آقا و خانم بسیاری هستند که با وجود سن های بالا، هم چنان طراوت و شادابی خود را حفظ کرده اند و به فعالیت خود ادامه می دهند. به طور کلی سن فعالیت مدلینگ از ۳ سال تا ۶۰ سال است. که شامل مدلینگ کودک و نوجوان و مدلینگ بزرگسال میباشد که هرکدام شرایط خاص خود را داشته و تست مدلینگ آن ها، با معیارهای خاصی انجام می شود.

علاوه بر تمام موارد بالا، برای آن که مدل بشوید، باید ویژگی های شخصیتی خاصی هم داشته باشید. از جمله آشنایی با علم مدلینگ، توانایی ژست گیری حرفه ای، اشتیاق برای یادگیری، پشتکار و اراده قوی و آشنایی با اصول عکاسی و زاویه و کادربندی و… .

یک مدل حرفه ای در کنار شرایط ظاهری مناسب ، علم مدلینگ نیز دارد ، فراموش نکنیم که مدلینگ یک علم است!

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۶ رای

نظرات