تماس با مجموعه: ۰۹۳۷۹۸۷۱۰۳۸

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

وزنه چدنی آسانسور یکی از مقاوم ترین وزنه های تعادلی می باشد که بسیار محکم بوده و طول عمر زیادی دارد و همچنین بخاطر وزن سنگین آن می توانید در باشگاه های بدنسازی استفاده کنید همچنین برای مدلینگ شدن نیز باید از وزنه های چدنی مقام استفاده کنید

قیمت وزنه چدنی آسانسور در شرکت پامیر آسانسور بصورت عمده محاسبه می گردد.

طراحی لباس با مداد به روش صحیح و اصولی

طراحی لباس با مداد

آنچه در طراحی لباس با مداد بسیار حائز اهمیت می باشد نحوه دیده شدن پارچه و لباس بر روی بدن انسان می باشد و به همین دلیل است که همواره به ترسیم الگوی لباس بر روی بدن توجه ویژه ای نشان داده می شود. جالب است بدانید که این یکی از کارهایی است که همواره توسط طراحان پیشنهاد می شود و برای جلوگیری از کسالت آوری و صرفه جویی در وقت، شما می توانید از اسکج های آماده استفاده کنید. اسکج های آماده این امکان را به شما می دهد که شما برای ترسیم طرح لباس بر روی کاغذ، همواره یک مدل آماده داشته باشید و از زمان خود بهترین استفاده را داشته باشید . در طراحی لباس با مداد باید در ابتدا با استفاده از مداد، الگوی آناتومی بدن انسان ترسیم شود و در ابتدا به کلیات بپردازید و سپس با پرداختن به جزییات طراحی خود را کامل کنید .

طراحی لباس با مداد

طراحی لباس با مداد

عوامل تاثیر گذار بر طراحی لباس با مداد

در نگاه اول طراحی لباس با مداد کاری بسیار دشوار و طاقت فرسا به نظر می رسد در صورتی که این گونه نیست و شما با رعایت اصولی که در این مقاله به آن پرداخته می شود به زیبایی هر چه بیشتر می توانید طراحی خود را انجام دهید و به نتیجه مطلوب مورد نظر خود دست یابید. از آنجا که درست ترسیم کردن الگوی لباس نقش بسیار مهمی را در طراحی لباس با مداد ایفا میکند شما باید همواره آن را به صورت یک مانکن دو بعدی در ذهن خود تصور کنید .

خوشبختانه الگوهای آماده ای که در بازار موجود می باشند کار شما را بسیار آسان کرده اند و در صورتیکه فکر می کنید نمیتوانید الگوی کالبد بدن انسان را به خوبی بر روی کاغذ طراحی کنید می توانید از این الگوهای آماده استفاده نمایید. همچنین با استفاده از اینترنت نیز میتوانید به الگوهای خوبی دست یابید.

وسایل مورد نیاز برای طراحی لباس با مداد        

برای طراحی لباس با مداد، شما به مدادهای با نوک سفت، پاک کن خوب و با کیفیت ، کاغذ ضخیم و ماژیک های رنگی، جوهر و رنگ نیاز خواهید داشت. مدادهای H به دلیل این که به آسانی پاک میشوند بهترین نوع مداد برای طراحی لباس هستند. استفاده از کاغذ ضخیم این امکان را به شما میدهد که یک طراحی حرفه ای داشته باشید.  همچنین استفاده از مدادهای H این امکان را به شما میدهد که در هنگام طراحی در کاغذ فرو رفتگی ایجاد نشود و در هنگام رنگ کردن هم شما مشکلی نداشته باشید.

نکته ای که در همین ابتدای کار باید به شما متذکر شویم این است که هرگز شما نباید مداد را سفت و محکم روی کاغذ فشار دهید و از خطوط پر رنگ استفاده کنید بلکه شما باید در ابتدا طرح خود را به صورت کم رنگ ترسیم نمایید و در نهایت آن را پر رنگ کنید.

طراحی لباس با مداد

طراحی لباس با مداد

اولین گام در طراحی لباس با مداد

در طراحی لباس با مداد باید ابتدا در ذهن خود ژستی را برای مدل در نظر بگیرید و مطابق با آن ژست الگوی آناتومی بدن انسان را ترسیم کنید. شما باید این توانایی را داشته باشید که مدل مورد نظر خود را با تمام جزییات نمایش دهید. مدلی را که شما برای طراحی لباس با مداد در نظر میگیرید انگاره نامیده میشود.

حالتهایی که برای یک مدل وجود دارد ایستاده، در حال قدم زدن، خم شده و نشسته میباشد. و در صورتی که شما در ابتدای راه هستید و هنوز به تبحر کافی دست پیدا نکرده اید بهتر است حالت ایستاده و قدم زدن را انتخاب نمایید. این حالت از جمله موقعیتهای رایج میباشد که ران وی نامیده میشود. ران وی، امکان دیده شدن طرحتان را در یک نمای کلی به شما می دهد و همچنین شما با استفاده از آن می توانید جذابیت خاصی را به طراحی تان ببخشید.

ترسیم انگاره

حال که با اهمیت الگوی آناتومی بدن انسان آشنا شدید به شرح چگونگی ترسیم آن میپردازیم. در ابتدای کار، یک خط عمودی رسم کنید و آن را به ده قسمت مساوی تقسیم کنید. هر کدام از این قسمت ها تشکیل دهنده قسمتی از بدن انسان هستند به عنوان مثال اگر از بالا در نظر بگیرید قسمت اول تشکیل دهنده گردن و بخشی از سینه میباشد و قسمت دوم، بخش دیگر سینه تا کمر میباشد و قسمت سوم از کمر تا بالای باسن را تشکیل می دهد و قسمت چهارم تشکیل دهنده پایین باسن تا بخشی از ران می باشد قسمت های دیگر به ترتیب تشکیل دهنده بخش دیگر ران تا زانوها، از زانو تا بخشی از ساق پا، از نیمه ساق پا تا قوزک می باشد.خوب تقسیم کردن و خوب کشیدن از عوامل بسیار مهمی هستند که در طراحی لباس با مداد توسط شما بسیار تاثیر گذار میباشند.

طراحی لباس با مداد

طراحی لباس با مداد

ترسیم اجزای مختلف بدن

پس از اینکه تقسیم بندی لازم را انجام دادید یک بیضی که نشان دهنده سر فرد باشد ایجاد کنید و سپس با توجه به این که میخواهید مدل خود به سمت راست یا چپ متمایل باشد شروع به طراحی لگن آن کنید و این کار را با کشیدن یک مربع در زیر خط میانی شروع کنید. در صورتیکه علاقه مند هستید مدل شما به یک طرف متمایل باشد مربع را به همان سمت کج کنید و در غیر اینصورت مربع را بدون هیچ زاویه ای بکشید. اندازه مربع به مدلی که در ذهن دارید بستگی دارد اگر مدل شما لاغر است از مربع کوچک و اگر مدل شما چاق است از مربع بزرگتر استفاده کنید. در مرحله بعد بالاتنه و شانه ها را بکشید به اینصورت که دو خط از مربع لگن به سمت بالا بکشید.این خطها باید به گونه ای که کشیده شوند که گودی کمر را نیزنشان دهند.

ترسیم سر و گردن و پاها

قسمت دیگری که در ادامه توضیحات فوق شما باید به طراحی آن بپیردازید سر و گردن میباشد. در طراحی لباس با مداد، برای گردن مدل یک اندازه مشخصی وجود دارد و آن باید به اندازه۳/۱ عرض شانه و ۲/۱ اندازه سر مدل باشد. سر مدل هم باید متناسب با ژست مورد نظر شما باشد و سر را نیز باید به سمت مورد نظر خود متمایل کنید. به میزانی که سر را بزگتر بکشید به همان میزان هم مدل شما جوان تر به نظر میرسد. مرحله بعد کشیدن پاها میباشد.

پاها باید به گونه ای ترسیم گردند که طولانی ترین قسمت تشکیل دهنده بدن باشند. پاها را به صورت مثلث های باریک و بلند طراحی کنید و طول آن ها تقریبا چهار برابر اندازه سر میباشند. و در مرحله آخر بازوها و دستان و انگشتان را ترسیم کنید. کشیدن بازوها باید به گونه ای باشد که حالت تصنعی به مدل ندهد.

طراحی لباس با مداد

طراحی لباس با مداد

کشیدن طرح اصلی لباس

حال لباسی را که در ذهن دارید باید با تمام جزییات روی الگوی کشیده شده پیاده کنید. منظور از جزییات پاپیون، چین، گره، پلیسه می باشد. عناصر منحصر به فردی را برای طراحی تان در نظر بگیرید و روی آن ها تمرکز نمایید. و در صورتی که مایل هستید طرح تان به صورت واضح تر نشان داده شود تزیینات متناسب با آن را نیز در طراحی تان پیاده کنید. پس از آنکه طرح اصلی خود را مشخص کردید خطوط را پر رنگ نمایید و با ایجاد چین و چروک در قسمتهای آرنج و زانوها و کمر، مدل را واقعی تر نشان دهید. بافت پارچه را از این لحاظ که ضخیم است یا نازک با ایجاد موج در طراحی تان نشان دهید. طرح خود را با اضافه کردن دکمه و پولک و … به واقعیت نزدیک کنید و در نهایت آن را با سایه زدن و رنگ زدن کامل نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات