تماس با مجموعه: ۰۹۳۷۹۸۷۱۰۳۸

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

وزنه چدنی آسانسور یکی از مقاوم ترین وزنه های تعادلی می باشد که بسیار محکم بوده و طول عمر زیادی دارد و همچنین بخاطر وزن سنگین آن می توانید در باشگاه های بدنسازی استفاده کنید همچنین برای مدلینگ شدن نیز باید از وزنه های چدنی مقام استفاده کنید

قیمت وزنه چدنی آسانسور در شرکت پامیر آسانسور بصورت عمده محاسبه می گردد.

طراحی لباس | صفر تا صد طراحی مد را یاد بگیرید

طراحی لباس

اگر مایل هستید با صفرتا صد طراحی لباس آشنا شوید در این مقاله با موسسه فرشتگان همراه شوید. اولین و مهمترین رکنی که باعث می شود یک لباس به بهترین نحو طراحی شود، طراح آن است. طراح لباس پیش از هر چیزی باید ایده پرداز خوبی باشد و قبل از اینکه طرح را روی کاغذ پیاده سازی کند تمام جوانب آن را در نظر بگیرد. از جمله این جوانب می توان به طرح پارچه، جنس پارچه، شکل ظاهری و … اشاره کرد. همچنین طراح لباس باید با در نظر گرفتن زمینه کاری ای که آن لباس استفاده می شود طراحی لباس را انجام دهد. به عنوان مثال لباس ورزشی با لباس خواب و لباس عروس دنیایی تفاوت دارد که طراح لباس باید با در نظرگرفتن این تفاوت ها کار خود را آغاز کند .

حتی مساله سن نیز در طراحی لباس بی تاثیر نیست و به طور کلی طراح باید با شناخت مخاطب خود که چه سنی دارد و چه شغلی دارد و بسیاری از جنبه های دیگر به طراحی لباس بپردازد. پس از اینکه طراح، طرح اولیه را روی کاغذ پیاده سازی کرد مدت ها طول می کشد تا طرح نهایی آماده شود زیرا در این مدت طراح تلاش می کند از میان انبوهی ایده، بهترین را برگزیند و روی طرح پیاده شده تغییرات لازم را اعمال نماید. کار طراح لباس در اینجا ختم نمی شود و تا زمانیکه لباس مورد نظر توسط گروه تولید ساخته و پرداخته شود با آنها همراهی خواهد کرد. البته این موضوع در مورد دوخت لباس به صورت تکی صدق می کند نه تولید انبوه.

مهمترین نکته در طراحی لباس

مهمترین نکته ای که در رابطه با طراح لباس وجود دارد به روز بودن اوست. او هر لحظه باید اخبارمد را دریافت کند و همگام با آن پیش برود. یک طراح لباس باید متناسب با نیاز جامعه، طراحی را انجام دهد. به عنوان مثال فصول سال می توانند یک نکته مهم باشند که طراح لباس باید در هر فصلی از سال، لباس متناسب با آن فصل را طراحی کند. طراحی لباس از جمله حرفه هایی است که زمان در آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند از آنجایی که زمانی طول خواهد کشید تا مردم به سمت یک طراحی و مد جدید روی آورند طراحان لباس نباید ازتغییر سلیقه افراد جامعه غافل شوند و قبل از این اتفاق مشتری ها را با ارائه لباس های جدید ارضا کنند.

انواع روش های طراحی لباس

طراحی لباس را به دو صورت می توان انجام داد. روش اول اینکه طرح را روی کاغذ بکشید و روش دوم اینکه از نرم افزارهای کامپیوتری در این زمینه کمک بگیرید. البته افرادی که قوه تخیل بسیار بالایی دارند با آویزان کردن پارچه و فرم دادن آن می توانند به طرح دلخواه دست یابند. که این نیاز به تبحر بالایی دارد.

طراحی لباس

صفر تا صد طراحی لباس

برخی از نکاتی که قبل از ارائه محصول به بازار باید رعایت کنید

طراحان برای اینکه بتوانند لباس جدیدی را به بازار عرضه نمایند. باید پس از اینکه طرح اولیه را آماده کردند، از ابعاد اولیه اطمینان حاصل پیدا کنند. به همین منظور یک نمونه از آن لباس را تولید می کنند و آن را به تن مدل می پوشانند و عیب و نقص آن را برطرف می کنند و در نهایت آن لباس را در تعداد انبوه تولید می کنند. در صورتی که به طراحی لباس علاقه مند هستید و می خواهید یک طرح را به تولید انبوه برسانید، اصل مشتری مداری را نباید فراموش کنید و تنها در صورتی می توانید نظر مشتریان را جذب کنید که جزء به جزء کارهای طراحی تا تولید را آنگونه که شایسته است انجام دهید.

الهام گیری از رقیبانتان در موفقیت شما بی تاثیر نیست و توجه داشتن به انواع مدل هایی که آنها پیاده سازی و تولید می کنند. می تواند دریچه جدیدی را به روی شما باز کند. و این اصلا به معنای کپی برداری از آ ن ها نیست بلکه باید به گونه ای به طرح رقیبتان بنگرید که نقاط ضعف و قوت آن را دریابید و علاوه بر اینکه در کارهای خود نقاط قوت آن ها را به کار می برید، نقاط ضعف آن ها را نیز برطرف کرده و آن ها را به بهترین نحو در طراحی های خود به کار گیرید.

فرآیندی که طراح لباس برای طراحی لباس طی می کند

به نقل از موسسه فرشتگان در فرآیند طراحی لباس باید به هر کدام از موارد ( جنس پارچه ، تم انتخابی برای چاپ ، تزیینات لباس ، انداه گیری ، الگو) توجه ویژه داشته باشید. جنس پارچه باید به گونه ای باشد که اغلب مشتریان آن را پسند کنند و با شرایط آب وهوایی نیزسازگار باشد و در انتخاب طرح و چاپ پارچه باید مساله فصل نیز در نظر گرفته شود و از آنجایی که الگو، فرم اصلی را به لباس می بخشد باید توجه ویژه ای به طراحی الگو داشت. برای اینکه طراحی الگو به درستی انجام شود باید اصول اندازه گیری به درستی رعایت شود.

با رعایت تمام این موارد است که می توان طراحی لباس را به نحو مطلوبی انجام داد. طراح لباس بیش ازهر چیزی یک هنرمند است و این هنرمند درانتخاب رنگ لباس و اینکه ترکیب چه رنگ هایی با هم مناسب است باید دقیق باشد. لازمه شناخت دقیق رنگ ها این است که طراح در این رابطه آموزش دیده باشد.

طراحی لباس

صفر تا صد طراحی لباس

آموزش های لازم برای طراحی لباس

برای اینکه بتوانید در رشته طراحی لباس حرفی برای گفتن داشته باشید باید مراحلی را طی کنید که از جمله این مراحل می توان به آموزش درباره طرح کشیدن، آموزش درباره دوخت و دوز، آموزش درباره دیزاین، کسب اطلاعات در مورد مد، شناخت منابع تکنولوژی طراحی اشاره کرد. طراحی لباس و صنعت مد بسیار پیچیده می باشد زیرا تمام این فرآیند ( از طراحی گرفته تا تولید) ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با افراد جامعه دارد. نیاز افراد جامعه، فرهنگ و سبک زندگی آنها و مقدار هزینه ای که برای خرید یک لباس اختصاص می دهند در پیچیدگی طراحی لباس تاثیر گذار است. یک طراح لباس، زمانی در صنعت مد خبره می شود که به تمام این مسائل اشراف کامل داشته باشد.

نوآوری و فناوری درطراحی لباس

از آنجایی که امروزه هر صنعتی با نوآوری و فناوری عجین شده ، جالب است بدانید که طراحی لباس نیز با فناوری بیگانه نیست و می توان به جای اینکه طراحی لباس را به صورت دستی انجام داد با بهره بردن از ماشین این کار را انجام داد. بدین صورت که با استفاده از این ماشین ها می توان از بدن انسان اسکن گرفت تا طراحان به آسانی بتوانند با فشردن چند دکمه طرح مورد نظر را تغییر داده و به طرح دلخواه دست یابند. صنعت طراحی لباس از جمله صنایع محبوب در جهان است و بسیاری از کشورها از طراحانی که دارای ایده های نو هستند بسیار استقبال می کنند که از جمله این کشورها می توان به ترکیه و ایتالیا اشاره کرد.

طراحی لباس

صفر تا صد طراحی لباس

مشکلات طراحان لباس در داخل کشور

درآمد و بازار کار طراحان لباس در داخل کشور نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. در کشور عزیزمان ایران، طراحان مد و لباس خبره ای وجود دارند ولی با این وجود به دلیل برخی مشکلات هنوز نتوانسته اند جایگاه مناسبی در کشور کسب کنند چه برسد به اینکه بخواهند در عرصه بین المللی خودنمایی کنند. که ما در این مقاله به برخی از این مشکلات اشاره می کنیم. اگر چه درآمد و شرایط بازار کار طراحان لباس بسیار خوب است اما هنوز جایگاه تعریف شده ای برای شغل طراحی لباس درکشور وجود ندارد و تولید کنندگان و طراحان فاقد ارتباط موثر با یکدیگر هستند. و به دلیل اینکه منع کپی رایت در این صنعت وجود ندارد هر کسی به سرعت یک طرح را تقلید می کند و آن را روانه بازار می کند . که متاسفانه کپی برداری از یک طرح خارجی و استفاده آن در داخل کشور این روزها بسیار زیاد شده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات