تماس با مجموعه: ۰۲۶۳۴۳۳۵۶۹۶

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

قد و وزن مناسب برای مدل شدن چند است ؟

مدل شدن

قد و وزن مناسب برای مدل شدن چند است؟

با گسترش مدلینگ، شاید این روزها مهم ترین دغدغه برای هر جوانی، حضور در این عرصه باشد و همواره فکر مدل شدن را ذهن خود بپروراند و با توجه به دانش اندکی که نسبت به این موضوع دارد، فقط جنبه محبوبیت و شهرت و پول دار شدن و … را در نظر بگیرد. این در صورتی است که مدلینگ هم مانند هر حرفه دیگری، از سختی ها و قواعد خاصی برخوردار است و در صورتی که فرد واقعا علاقه مند به این کار باشد و از سختی های آن مطلع باشد می تواند به اهداف خود دست یابد. البته افراد بسیار زیادی هم هستند که وارد این حرفه شده اند و توانسته اند پیشرفت های چشمگیری داشته باشند و در ایران هم شاهد این موضوع هستیم. به امید روزی که جوانان نسبت به مدل شدن شناخت بیشتری پیدا کنند و با آگاهی پای به این عرصه بگذارند.

ویدیو پشت صحنه پروژه مدلینگ هتل پارسیان در تهران

باور برخی از افراد نسبت به مدل شدن

برخی ها براین باورند که برای مدل شدن تنها کافی است از نظر ظاهری ( اندام، چهره، قد، وزن ) دارای ویژگی های منحصر به فرد باشند در صورتی که این گونه نیست و همه چیز دراین موارد خلاصه نمی شود و شاید فردی وجود داشته باشد که از نظر ظاهری زیاد ایده آل نباشد ولی وقتی در صحنه حضور پیدا می کند آن چنان ژست بگیرد که گویی با تمام وجود با مخاطب ارتباط برقرارکرده است و هیجانات و احساسات را به صورت فوق العاده در هم آمیزد و محصولات را به صورت جذاب و به دور از کسالت برای مخاطب ارائه نماید. در دنیا افراد بسیار زیادی وجود دارند که می توانند برای علاقه مندان الگوی خوبی  باشند.

مهمترین فاکتور برای مدل شدن

شاید مهم ترین فاکتوری که برای موفقیت در مدلینگ وجود دارد اعتماد به نفس و ایمان به خود باشد. برای اینکه تبدیل به یک مدل خوبی شوید می توانید از افراد سرشناس در این صنعت ایده بگیرید ولی هیچ وقت از آن ها تقلید نکنید و همیشه سعی کنید منحصر به فرد باشید. و این منحصر بودن را درهمه جنبه های  زندگی از قبیل سبک زندگی ، شخصیت، لباس هایی که می پوشید و … رعایت کنید. فردی که به صورت آماتور وارد صنعت مدلینگ می شود و قبلا هیچ پیشینه ای از این صنعت نداشته است باید صبر فراوانی را پیشه کند و مدت زیادی تحت آموزش قرار گیرد. این آموزش ها می تواند شامل نحوه راه رفتن باشد به گونه ای که لباسش جذابیت بیشتری را نشان دهد و انواع متفاوت ژست گیری برای عکاسی باشد.

قد و وزن مناسب برای مدل شدن

اما از آن جایی که بحث اصلی این مقاله حول محور قد و وزن می چرخد لازم است که در رابطه با میزان قد و وزن مناسب برای مدل شدن اطلاعاتی ارائه شود. جالب است بدانید که وزن شما متناسب با قد شما سنجیده می شود به این معنا که هر چه قد شما بلند تر باشد شما اجازه این را دارید که از وزن بیشتری برخوردار باشید و هرچه قد شما کوتاه تر باشد، به نسبت باید وزن شما هم کم تر باشد. معیار قد و وزن در هر کشور متفاوت است و با توجه به میانگین قد مردم آن کشور سنجیده می شود. ولی به عنوان مثال، فردی که دارای  حداقل قد  ۱۸۰ سانتیمتر می باشد باید دارای حداقل وزن ۶۲ کیلوگرم باشد و فردی که دارای حداقل قد ۱۸۵ سانتیمترمی باشد وزن آن تا ۷۳ کیلوگرم هم می تواند باشد.

توجه داشته باشید که قد و وزن نسبت به شاخه کاری مدل سنجیده میشود و این استانداردها در فتومدل ها با کت واک مدل ها و فیتنیس مدل ها متفاوت است!

مدل شدن

مدل شدن

به کار گیری توانایی هر فرد در شاخه های متفاوت مدلینگ

تجربه نشان داده است که افرادی که در زمینه های هنری مثل تئاتر سر رشته دارند به صورت موفق تر می توانند در زمینه مدل شدن ، ظاهر شوند. زیرا می توان بیان کرد که مدلینگ ارتباط نزدیکی با بازیگری دارد مخصوصا بخش کت واک مدلینگ که افراد نمایش زنده دارند. به هر حال در مورد معیارهای خاصی که برای مدل شدن بیان می شود چیز مطلقی وجود ندارد و نمی توان بیان کرد که یک فرد به دلیل نداشتن یک ویژگی خاص مثلا قد مناسب، از فعالیت در این حرفه ممنوع است زیرا هر کسی می تواند با توجه به توانمندی ها و ویژگی های ظاهری خود، در شاخه خاصی از مدلینگ فعالیت نماید. که در ادامه در رابطه با شاخه های مدلینگ توضیحات لازم را به شما ارائه می دهیم.

برخی از شاخه های مدلینگ

یکی از شاخه های مدلینگ، فشن مدلینگ نام دارد. برای اینکه بتوانید در این شاخه به فعالیت بپردازید لازم است که از قد بلند و اندامی باریک برخوردار باشید. اگر به جلد مجلات توجه کرده باشید اکثرا از عکس مدل استفاده کرده اند. این مدلها افرادی هستند که در شاخه فشن مدلینگ فعالیت می کنند. جالب است بدانید که عضویت در این شاخه میتواند دشوار باشد چون افرادی که برای مدل شدن ثبت نام می کنند باید از همه لحاظ کامل و مورد تایید باشند. شاخه دیگری که می توان از آن نام برد، مدل رانوی میباشد. این گونه مدلها بیشتر مناسب کت واک مدلینگ می باشند و تا امروز بیشترین استفاده ای که از این مدلها شده است در راستای نمایش لباسهای یک طراح بوده است. از آنجا که طراحان، لباس را با اندازه های دقیق تولید می کنند این اهمیت دارد که مدل از سایز متناسبی برخوردار باشد.

در مدلینگ همه چیز به قد و وزن بستگی ندارد

برخی از شاخه های مدلینگ یک اندازه دقیق برای قد و وزن تعیین می کنند و افراد برای مدل شدن حتما باید دارای آن معیارها باشند، که مدل رانوی از جمله این شاخه ها می باشد. برخی از شاخه هایی که به طور اختصاصی در زمینه لباس فعالیت می کنند بیشتر روی تناسب اندام فرد زوم می کنند و معتقد هستند که هیکل مناسب، پیش زمینه ای است برای این که لباس به تن بنشیند و جذابیتش چند برابر شود. به همین خاطر حساسیت های بیشتری نسبت به این موضوع نشان می دهند. افرادی که فاقد قد و وزن مناسب هستند و در عین حال علاقه بسیار زیادی به مدل شدن دارند می توانند شاخه مدل های تبلیغاتی را بر گزینند. زیرا در این شاخه معیار خاصی تعریف نشده است و افراد می توانند برای تبلیغات تلویزیونی و … با این گروه ها وارد همکاری شوند.

مدل فیتنس

اگر ورزشکار هستید و از همه مهم تر این که از هیکل ورزشکاری برخوردار هستید می توانید شانس خود را در مدل شدن نیز امتحان کنید. زیرا برای این که ابزار ورزشی و لباس تبلیغ کنید می توانید بهترین گزینه باشید. به شاخه ای از مدلینگ که از افراد دارای هیکل های ورزشکاری بهره می گیرند، مدل فیتنس گفته می شود. شاید تا به حال مدل اعضای بدن به گوش تان خورده باشد یا شاید هم برای شما تازگی داشته باشد ولی واقعیت این است که در مدلینگ، شاخه ای به نام اعضای بدن وجود دارد. که در این شاخه، تمرکز بر روی بعضی از اعضای بدن( مانند دست یا پا) است. و اصلا فاکتوری به نام قد یا وزن مطرح نیست. در این شاخه افرادی که برای مدل شدن انتخاب شده اند می توانند تبلیغاتی از قبیل کفش و جوراب و … را ارائه دهند.

مدل شدن

مدل شدن

مدل گلمور

از جمله شاخه هایی که تمرکز زیادی روی ظاهر فرد می شود، مدل گلمور است. افرادی که در این شاخه فعالیت می کنند بیشتر در زمینه فتو مدلینگ هستند و از آن ها عکس گرفته می شود. در مدل گلمور، صورت زیبا و بدن متناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. تا این جای مقاله خواستیم شما را متوجه این موضوع کنیم که درست است که داشتن قد و وزن متناسب یکی از فاکتورهای اصلی برای مدل شدن می باشد. ولی اگر فاقد این معیار ها باشید می توانید در شاخه های دیگری که نام برده شده است فعالیت کنید و امید خود را از دست ندهید چون همه چیز به شما بستگی دارد و این شما هستید که می توانید با یک اجرای خوب همه را محو تماشای خود کنید و محصولات را به گونه ای فوق العاده تبلیغ کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات