تماس با مجموعه: ۰۲۶۳۴۳۳۵۶۹۶

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

آموزش مدلینگ | مباحث و متدهای آموزش مدلینگ در ایران و اروپا

آموزش مدلینگ

از جمله مشاغل پردرآمد در کشورهای اروپایی مدلینگ و مدل شدن می باشد. انواع گزارش ها حاکی از آن است که این صنعت پر سود یعنی مدلینگ روز به روز در کشورهای غربی در حال گسترش می باشد. آموزش مدلینگ و صنعت مدلینگ در اروپا و آمریکا آن چنان حائز اهمیت است که به منظور حفظ حقوق مدل ها و جلوگیری از سوء استفاده از آن ها لایحه ای تصویب شده است. نکته جالبی که در رابطه با صنعت مدلینگ و آموزش مدلینگ وجود دارد این است که کشورهای مسلمان جهان نیز مانند ترکیه زیر ساخت های گسترده ای را برای پیشبرد این صنعت فراهم کرده اند. تدابیر ویژه این گونه کشورها درباره صنعت مدلینگ باعث شده است همان طور که شاهد آن هستیم این کشورها سهم عمده ای در تولید مد و لباس و صادرات آن به سایر کشورها داشته باشند.

در کشور ایران نیز صنعت مد نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و سطح آموزش و درآمد و بازار کار این صنعت روز به روز در حال پیشرفت است تا جایی که بسیاری از مدل های ایرانی در داخل کشور ازدرآمد بالا و بازارکار بسیار خوبی برخوردارند و زندگی خود را از راه مدلینگ میگذرانند.

آموزش مدلینگ

آموزش مدلینگ

اهمیت آموزش مدلینگ در اروپا

در اروپا فردی که به عنوان یک مدل شناخته میشود میتواند در زمینه های متفاوتی فعالیت نماید. او می تواند علاوه بر این که در تبلیغ انواع محصولات نقش داشته باشد به افرادی که می خواهند عکاسی حرفه ای را انجام دهند یا آثار هنری ای را تولید نمایند کمک کند. از آن جا که صنعت مدلینگ یک صنعت سودآور و بسیار رقابتی است، فعالان این عرصه به بحث آموزش مدلینگ بسیار اهمیت داده اند تا بتوانند مدل هایی را تربیت نمایند که با رعایت تمام استانداردها در این میدان خوش بدرخشند و امکان فروش بیشتر محصولات و بهتر شناخته شدن برندها را فراهم نمایند. در کشورهای غربی و اروپایی دانشگاهها و مدارسی تاسیس شده اند که آموزش مدلینگ را بر پایه آموزش آناتومی بدن، آموزش تغییر حالت فیزیکی بدن به گونه ای ایده آل، طراحی با نرم افزار، چگونگی فعالیت در حیطه هنر و تجارت و … ارائه میشود.

کشورهای پیشرو در صنعت مدلینگ و آموزش مدلینگ

از جمله کشورهای اروپایی مطرح و پیشرو در صنعت مدلینگ و آموزش مدلینگ، کشورهای فرانسه، آلمان، اتریش، لهستان، هلند، سوئد، بلژیک، دانمارک، نروژ، روسیه، ایتالیا، لیتوانی، بلاروس، سوئیس، مجارستان، پرتغال، فنلاند، انگلیس، اسپانیا میباشند. از میان این کشورها دو شهر پاریس و میلان به عنوان قطب فشن و پایتختهای مهم فشن اروپا شناخته شده اند . میلان توانسته است با استفاده از مدلینگ به یکی از بزرگترین برندهای پوشاک تبدیل شود و در این زمینه به جایگاهی دست یابد که سایر کشورها از آن تقلید نمایند و پاریس هم توانسته است با استفاده از این صنعت در استایل خیابانی مورد توجه سایر کشورها قرار گیرد.

دلیل موفقیت این کشورها را میتوان توجه به آموزش مدلینگ بیان نمود مدلهایی که میخواهند در این گونه کشورها فعالیت نمایند باید از سطح بالایی از آموزش مدلینگ برخوردار باشند زیرا دراین میادین برای افراد کم تجربه و بدون علم جایگاهی وجود ندارد.

آموزش مدلینگ

آموزش مدلینگ

کشورهای برگزار کننده هفته مد

میلان و نیویورک از جمله شهرهایی هستند که هر ساله برگزار کننده هفته مد میباشند. ژاپن به عنوان یک کشور آسیایی نیز توانسته است جایگاه بسیار بالایی در زمینه مد و فشن پیدا کند و کشورهای غربی را تحت تاثیر خود قرار دهد. این گونه کشورها به صورت بسیار گسترده ای توانسته اند در زمینه تبلیغ مد و تجاری سازی تاثیر گذار باشند و الهام بخش و مورد تقلید سایر کشورها قرار گیرند. تمام حرف ما در این مقاله این است که چرا ایران با این همه پتانسیل و ظرفیت نتواند به چنین جایگاهی دست یابد کشور ما که از جوانان مستعد و آژانس های مدلینگ معتبر و سطح عالی مباحث آموزش مدلینگ بهره مند است.

واقعیت این است که اگر چند سال قبل در رابطه با این موضوع صحبت می کردیم میگفتیم ایران جایگاه ناشناخته ای در صنعت مد دارد ولی امروزه کاملا عکس این مطلب واقع شده است و جایگاه ایران نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته است و برای مدل شدن کافی است به آژانس های مدلینگ مراجعه کرد.

نقش آژانس های مدلینگ در پیشرفت صنعت مدلینگ

تلاشهای بسیاری برای رونق صنعت مدلینگ در ایران توسط  موسسات و آژانس های مدلینگ معتبر صورت گرفته است. آژانس های مدلینگ تلاش نموده اند آموزش مدلینگ را با کیفیت و سطح بالایی به علاقه مندان ارائه دهند تا در آینده ای نه چندان دور به پیشرفتی که در صنعت مد و مدلینگ مد نظر است دست یابند. از آن جا که مهم ترین نیاز یک مدل فراگیری علم مدلینگ و آموزش اصول آن می باشد زیر ساخت های گسترده و بسیار موثری برای رسیدن به این هدف پایه گذاری شده است. در آژانس های مدلینگ، آموزش مدلینگ همراه با اصول راه رفتن در نمایش زنده، ژست گرفتن، تغییر ایده آل فیزیک بدن، چگونگی ارتباط برقرار کردن، ارائه تمام نکات تئوری و عملی  و … همراه است و همچنین تمام آموزشها و ارائه نکات در سطح بین المللی ارائه میشود.

آموزش مدلینگ

آموزش مدلینگ

آموزش مدلینگ در ایران چگونه است؟

آموزش مدلینگ در موسسات و آژانسهای مدلینگ در ایران در سطح بین المللی برگزار میشود و این اطمینان به هنرجو داده میشود که در پایان دوره صفر تا صد علم مدلینگ را فرا گیرد و آماده همکاری با انواع برندهای مطرح و کمپانی های بزرگ گردد. در این دوره های آموزشی روشهای استخوانی کردن و زاویه دار کردن صورت به هنر جو آموزش داده میشود و برنامه غذایی و تمرینی مناسب جهت فیتنس مدلینگ به هنر جویان ارائه میشود و هنر جویان به صورت عملی با اصول پوزینگ آشنا میشوند و علم ژست گیری و نمایش زنده لباس یا رانوی را فرا میگیرند.

در این آموزشها مبانی علم مدلینگ به طور کامل ارائه میشود. مباحث و متدهای ارائه شده کاملا بر اساس مد روز دنیا و منطبق بر آخرین متدهای صنعت مد میباشند. آموزش مدلینگ در این موسسات به گونه ای ارائه می شود که فرد در پایان دوره تغییرات مشهودی را در ظاهر و شخصیت خود احساس می کند.

سایر مباحث آموزشی در آژانس های مدلینگ

همچنین در ادامه مباحث فوق این موارد را نیز باید اضافه کنیم که در آژانس های مدلینگی که در کشور در حال فعالیت هستند شیوه درست و صحیح تمرینات بدنسازی و ورزشی با رعایت تمام اصول ایمنی به علاقه مندان به این صنعت آموزش داده می شود و از آن جایی که عمده فعالیت مدل های ایرانی حول محور فتو مدلینگ می باشد هنرجویان برای فعالیت در این زمینه با انواع پوزهای تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی آشنا می شوند و مباحث مورد نیاز برای نمایش زنده یا کت واک مدلینگ کاملا به صورت تخصصی و حرفه ای به هنر جویان آموزش داده میشود.

همچنین آژانسهای مدلینگ این زمینه را فراهم می کنند تا هنرجویان با انواع برندهای معتبر در داخل کشور و خارج از کشور آشنا شوند و مباحث تخصصی مد و فشن را در ایران و سراسر جهان فرا گیرند تا شخصیت سازی مدلها به شیوه ای صحیح صورت گیرد.

تاثیرات صنعت مدلینگ بر رونق اقتصاد کشور

با این همه ظرفیت و پتانسیل دیگر زمان آن رسیده است که مسئولان توجه ویژه ای به این صنعت نمایند تا ایران مانند سایر کشورها به یکی از قطب های صنعت مد و مدلینگ تبدیل شود. صنعت مدلینگ و آموزش مدلینگ در هر کشوری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا برندها به کمک مدل ها که لازم و ملزوم یکدیگرند می توانند زمینه ساز ایجاد شغل در کشور شوند. به عنوان مثال در ایران طراحان دوخت و طراحان پارچه و لباس به جای این که از فرهنگ غربی الگو گیرند و از محصولاتی که مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی هستند استفاده نمایند محصولاتی را تولید می کنند که کاملا دارای سبک ایرانی اسلامی هستند و آن ها را به کمک مدل ها به افراد جامعه می شناسانند بدین صورت دیگر تولید کنندگان داخلی بیکار نمی شوند و هیچ محصولی از سایر کشورها به داخل کشور وارد نمی شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات