تماس با مجموعه: ۰۹۳۷۹۸۷۱۰۳۸

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

وزنه چدنی آسانسور یکی از مقاوم ترین وزنه های تعادلی می باشد که بسیار محکم بوده و طول عمر زیادی دارد و همچنین بخاطر وزن سنگین آن می توانید در باشگاه های بدنسازی استفاده کنید همچنین برای مدلینگ شدن نیز باید از وزنه های چدنی مقام استفاده کنید

قیمت وزنه چدنی آسانسور در شرکت پامیر آسانسور بصورت عمده محاسبه می گردد.

۱۰ نکته مهم در آموزش عکاسی که باید بدانید

آموزش عکاسی

۱۰ نکته مهم در آموزش عکاسی که باید بدانید

رشته عکاسی از جمله رشته هایی است که برای موفقیت در آن، باید از اشتباهات خود درس بگیرید و آن اشتباهات را در مراحل بعدی عکاسی به کار نبرید. اگر این روش را در پیش بگیرید به مرور تجربه شما بیشتر می شود و تغییر را در نتیجه کارهای تان مشاهده خواهید کرد. البته نمی توان از نقش تکرار و تمرین برای رسیدن به موفقیت غافل شد. برای این که بهتر بتوانید عکاسی را فرا بگیرید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید زیرا قصد داریم شما را با نکات بسیار مهمی در زمینه آموزش عکاسی آشنا کنیم.

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی

خالی کردن کارت حافظه دوربین

در رابطه با آموزش عکاسی، اولین نکته ای که باید متذکر شویم این است که قبل از این که به عکاسی بپردازید از خالی بودن کارت حافظه دوربین خود اطمینان پیدا کنید زیرا همیشه فرصت این را ندارید که کارت حافظه خود را تعویض کنید یا عکس هایی را که نیاز ندارید را  حذف کنید زیرا بسیاری از سوژه ها به گونه ای هستند که فقط یک بار فرصت عکس برداری از آن ها را دارید و در صورتی که این فرصت را غنیمت نشمارید آن ها را از دست خواهید داد. پس بهترین راه این است که قبل از اقدام به عکاسی یکی از دو عمل فوق را انجام دهید.

استفاده از فرمت خام یا RAW

نکته دومی که شما باید در آموزش عکاسی فرا گیرید این است که در صورت امکان، عکاسی های خود را با فرمت خام انجام دهید. زیرا این فرمت دست شما را برای ویرایش عکس های تان باز می گذارد و آزادی عملی بیشتری به شما  می بخشد.  از جمله ویژگی های مثبتی که فرمت خام یا RAW دارا می باشد این است که در این فرمت، رنگ سفید به صورت متوازن می باشد و این فرمت حجم بیشتری را برای ذخیره عکس های تان در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که این امکان برای شما وجود نداشت که از فرمت خام استفاده کنید، از فرمت JPEG ولی با بالاترین حجم استفاده نمایید. این فرمت به صورت پیش فرض در دوربین ها وجود دارد.

استفاده از فلش

نکته سوم در آموزش عکاسی این است که در صورتی که هر چه بیشتر بتوانید مهارت استفاده از فلش را در عکس های خود بالا ببرید، در ایجاد تمایز عکس های خود با سایر عکس ها موفق تر خواهید بود. با وجود این که استفاده از فلش باعث زنده  و طبیعی تر نشان دادن سوژه و ایجاد درخشش در عکس ها می شود ولی بسیاری از عکاسان برای استفاده از فلش ترس و واهمه دارند و به همین دلیل زیاد از این تکنیک در عکس برداری های خود استفاده نمی کنند. استفاده از فلش باعث می شود تصاویر حرفه ای تر شوند و مسلما هر چه عکس از کیفیت و زیبایی بیشتری برخوردار باشد، مشتری های بیشتری هم برای خرید آن علاقه مند خواهند شد.

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی

انتخاب پس زمینه مناسب

از جمله نکات بسیار ریز، اما مهم در آموزش عکاسی می تواند توجه به پس زمینه باشد. وقتی که شما سوژه ای را برای عکس برداری انتخاب می کنید، باید به پس زمینه آن هم توجه نمایید. زیرا علاوه براین که انتخاب یک پس زمینه نامناسب می تواند از ارزش کاری شما بکاهد در گاهی اوقات می تواند موجبات حواس پرتی شما را هم فراهم کند و شما به آن نتیجه مطلوبی که درذهن دارید نرسید. به عنوان مثال انتخاب دیوار برای پس زمینه عکس برداری پرتره بسیار می تواند مناسب باشد. و بسیاری از عکاسان حرفه ای این نکته را نیز رعایت می کنند.

استفاده از نور طبیعی

درست است که در مورد سوم آموزش عکاسی به استفاده از فلش اشاره کردیم ولی گاهی اوقات اصلا نیازی به استفاده از فلش نیست و شما با نور طبیعی، نتیجه مطلوب تری به دست خواهید آورد. از جمله مواقعی که می توان از نور طبیعی به جای فلش استفاده کرد، هنگام قرار گیری در زیر نور خورشید می باشد. نور خورشید به دلیل یکنواختی ای که در پراکندگی دارد، شرایط بسیار مناسبی را برای عکس برداری فراهم می کند. پس شما باید با در نظر گرفتن محیط های مختلف و نور موجود در آن محیط ها به استفاده از فلش یا استفاده از نور طبیعی تصمیم گیری کنید. بد نیست به این موضوع اشاره شود که استفاده از فلش در محیط هایی که شدت نور بسیار زیاد است می تواند موجب تیره تر شدن فضاهای خارج از برد فلش شود.

شناخت امکانات دوربین

نکته بعدی در آموزش عکاسی، این خواهد بود که هرچه شما شناخت بیشتری نسبت به دوربین و ویژگی های متفاوت آن پیدا کنید، مسلما در کارکرد آن به صورت موثر، موفق تر خواهید بود. از جمله ویژگی هایی که در هر دوربین می تواند متفاوت باشد، میزان برد دوربین می باشد. هیچ گاه بدون شناخت کامل از دوربین خود، به عکس برداری از سوژه مورد نظرتان نپردازید.

تنظیم فاصله مناسب با سوژه

نکته مورد توجه دیگر در مورد آموزش عکاسی، تنظیم فاصله مناسب با سوژه است، شما باید در طی عکاسی های متعدد به این مهارت دست یابید که فاصله مناسب با سوژه را درست تعیین نمایید و بهترین محل قرار گیری برای عکس برداری را انتخاب نمایید. زیرا میزان نزدیکی یا دوری با هر سوژه  متفاوت است و این چیزی است که شما با کسب تجربه به دست خواهید آورد. به عنوان مثال در عکس برداری از یک پرتره در صورتی که بیش از حد به سوژه مورد نظر نزدیک شوید، عکس شما زیاد جالب نمی شود. ولی روشی که در اغلب عکس ها به کار برده می شود این است که به میزان زیادی به سوژه نزدیک شوید.

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی

قرار گرفتن سوژه نزدیک به مرکز عکس

برخی از افراد براین باورند که اگر سوژه در مرکز عکس قرار داده شود، تصویر از جذابیت بیشتری برخوردار می شود ولی این در صورتی است که کاملا عکس این موضوع به اثبات رسیده است و روانشناسان بر این باور هستند که سوژه نباید در مرکز عکس قرار گیرد و باید نزدیک به مرکز واقع شود. اگر این نکته را در عکس برداری های خود رعایت کنید شاهد جذب مخاطبان بیشتر و اثر گذاری موثرروی آن ها خواهید بود.

عکس برداری به صورت عمودی یا افقی

مورد بعدی در آموزش عکاسی این است که گاهی اوقات برای تنوع هم که شده، تصمیم می گیرید به جای این که به صورت افقی عکس بگیرید، از عکس برداری به صورت عمودی استفاده کنید. این می تواند ایده بسیار جالبی باشد اما به شرط این که از این روش به صورت درست استفاده شود. در عکس برداری به صورت عمودی، شما باید به طول سوژه توجه نمایید و در صورتی که طول آن از عرضش بیشتر بود، این روش را در پیش گیرید. از جمله مواردی که که عکس برداری به صورت عمودی می تواند بسیار جذاب تر از عکس برداری به صورت افقی باشد، عکس برداری از فردی به صورت تمام قد است.

سادگی در عکس ها

از اصول مهم در آموزش عکاسی، توجه به سادگی است. عکس هایی که از ویژگی سادگی برخوردار هستند، در ذهن ها ماندگارتر خواهند بود. منظور از سادگی این است که سوژه های مورد نظر شما از ژست گرفتن پرهیز کنند تا عکس ها عادی به نظر برسند. البته ژست گرفتن در برخی از عکس ها هم خارج از لطف نیست. از ویژگی های یک عکاس خوب، داشتن قوه تخیل و قدرت تحلیل است. به این معنی که یک عکاس حرفه ای باید قبل از این که اقدام به عکس برداری کند، آن عکس را در ذهن خود مجسم کند و عواملی که باعث بهتر شدن عکس می شود را در ذهن خود تحلیل کند و بهترین گزینه را برگزیند تاعکس از جذابیت فوق العاده ای برخوردار باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات