مدلینگ صورت

قبل و بعد مدلینگ صورت

مدلینگ صورت

برای وارد شدن به دنیای مدلینگ و فشن، به عنوان مدلینگ صورت، داشتن صورت زاویه دار و استخوانی از عناصر اصلی و مهمی است که فرد باید از آن برخوردار باشد. فک های زاویه دار و بزرگ و گونه های بزرگ و استخوانی، همچنین درصد چربی پایین در صورت، جزو صورت های زاویه دار حساب می شوند. افرادی که صورت های خشک، استخوانی و لاغری دارند شانس بیشتری برای حضور در عرصه مدلینگ و موفق شدن دارند.

براساس بررسی های تیم مدلینگ آنجلز، ژنیتیک تاثیر زیادی در فرم و اسکلت بندی صورت زاویه دار فرد دارد. برخورداری از چهره ای جذاب که نقاط خاصی از آن برجسته باشد و به چشم آید و باعث تفاوت و تمایز فرد از اغلب چهره ها می شود، وجود تقارن و هماهنگی میان اجزای صورت، عاملی مهم و تاثیرگذار از لحاظ استانداردهای زیبایی شناسی چهره به حساب می آید.

 

قبل و بعد مدلینگ صورت

ورود به حرفه مدلینگ

کامل ترین بسته آموزش تخصصی جهت ورود به حرفه مدلینگ شامل :
پوزینگ
کت واک
کتاب
برنامه اختصاصی غذایی و تمرینی
روش های ورود به بازار کار
مدرک پایان دوره
و…

ورود به حرفه مدلینگ​

مدلینگ صورت پسر جوان

صورت هایی که مدلینگی نیستند و چربی زیادی دارند، کاملا مشخص است و با صورت های مدلینگی به عنوان مدلینگ صورت تفاوت دارند. بر اساس تحقیقات انجام گرفته توسط آکادمی مدلینگ آنجلز، در این مقاله روش های موثری، جهت از بین بردن چربی صورت و داشتن صورتی زاویه دار، به شما عزیزان ارائه می دهیم.

براساس بررسی های آژانس مدلینگ آنجلز، مجموعه ای از معیارهای استاندارد جهانی زیبایی شناسی چهره وجود دارد. برای مثال، فرم صورت قلبی و فرم صورت V شکل و استخوانی، برای خانم ها و در مورد آقایان فک برجسته، پهن و استخوانی، از معیارهای جذابیت و برخورداری از صورت مدلینگی در نظر گرفته می شود.

تکنیک ها و روش های تهاجمی و غیرتهاجمی زیادی برای زاویه سازی صورت وجود دارد. براساس تحقیقات انجام گرفته توسط تیم آکادمی مدلینگ آنجلز، توصیه می شود تا حد الامکان از روش های تهاجمی جهت زاویه دار کردن صورت استفاده نکنید و بجای آن از روش های ساده، طبیعی و مستمر برای زاویه دار کردن صورت بهره ببرید، تا ریسک عوامل خطر و آسیب های ناشی از روش های تهاجمی را به حداقل برسانید. به تکنیک هایی که در ادامه جهت داشتن صورت مدلینگی تاثیر گذار هستند توجه کنید :

مدلینگ صورت مرد
مدلینگ صورت پسر جوان

تکنیک‌های برای مدلینگ صورت

تکنیک ها و روش های تهاجمی و غیرتهاجمی زیادی برای زاویه سازی صورت وجود دارد. براساس تحقیقات انجام گرفته توسط تیم آکادمی مدلینگ آنجلز، توصیه می شود تا حد الامکان از روش های تهاجمی جهت زاویه دار کردن صورت استفاده نکنید و بجای آن از روش های ساده، طبیعی و مستمر برای زاویه دار کردن صورت بهره ببرید، تا ریسک عوامل خطر و آسیب های ناشی از روش های تهاجمی را به حداقل برسانید. به تکنیک هایی که در ادامه جهت داشتن صورت مدلینگی برای مدلینگ صورت تاثیر گذار هستند توجه کنید :

۱. ورزش کنید

انجام حرکات ورزشی به دلیل این که سوخت و ساز بدن را بالا می برد و درصد چربی را در هر ناحیه ای از بدن پایین می آورد، و نیز می تواند موجب خشک کردن صورت شود و چربی آن، در نواحی گونه ها را پایین بیاورد و سبب تقویت عضلات صورت شود، برای مدلینگ صورت بسیار تاثیر گذار است.

ورزش منظم ۴ بار در هفته، دویدن مستمر ۱ الی ۲ بار در هفته، جدا از تمرینات ورزشی و تنظیم یک تایم جداگانه برای آن، و همچنین پیاده روی های روزانه، همگی از انجام فعالیت های مفیدیست که روی اندام و چهره ی شما تاثیر مثبت می گذارد. برای دریافت برنامه بدنسازی و غذایی متناسب با اندام شما به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید

شماره
تکنیک ها
تمرین ها
۱
باد کردن بادکنک
۱۰ بار بادکنک را باد کنید و سپس خالی کنید.
۲
به موقع به رختخواب بروید
خواب باعث بازسازی اعضای بدن می شود. سعی کنید ۷ ساعت خواب را در شب داشته باشید تا بدنتان انرژی لازم را داشته باشد.
۳
قند و نمک را کاهش دهید
یک راه ساده برای تغییر سایز بدن می باشد.
۴
لب ها و گونه
نفس عمیق بکشید و لب ها را به هم بفشارید و گونه ها را باد کنید. دست ها را روی گوشه صورت بگذارید و گوش ها و گونه را بپوشانید. و حالا فشاری به گونه بیاورید ۵ تا ۶ ثانیه صبر کنید. و این حرکت را ۵ تا ۶ بار تکرار کنید.
۵
مقدار زیاد آب بنوشید
خوردن آب کافی باعث کنترل اشتها و رفع نفخ بدن می شود و باعث می شود پوست بهتری داشته باشید.
۶
ورزش هوازی 
هفته ای ۵ بار به مدت یک ساعت ورزش هوازی کنید.
۷
ورزش ماهیچه های گردن
سرا به سمت راست کج کرده و سعی کنید گوش خود را بخارانید و با دست به شقیقه فشار بیاورید و ۱۰ ثانیه صبر کنید و این کارا به صورت برعکس انجام دهید.
۸
نشستن روی صندلی
روی صندلی بنشنید و مداد در دهان خود بگذارید و اسم خود را روی هوا بنویسد.
۹
دهان را محکم بفشارید
دهان را ببندید و لب ها را به بفشارید و سعی کنید به آرامی فک پایین را جلو بیاورید و حالا انگشت اشاره را روی چانه بگذارید و سعی کنید به فشاری که به چانه اعمال می شود مقاومت کنید. این کار را ۸ تا ۶ بار تکرار کنید.
۱۰
پرهیز از الکل
برای لاغر کردن صورت
مدل مرد

۲. ماساژ صورت

ماساژ صورت علاوه بر جوان ماندن و جلوگیری از چین چروک صورت، سبب سفت شدن عضلات صورت و زاویه دار کردن صورت می شود. با افزایش جریان خون و سوخت و ساز با ماساژ صورت، می توانید چربی های صورت را سریع تر آب کنید و صورتی جذاب برای مدلینگ صورت داشته باشید.

براساس بررسی های آکادمی مدلینگ آنجلز، روش ماساژ صحیح، صبح ها و قبل از خواب، جهت افزایش گردش خون در صورت و به مدت چند دقیقه، تاثیر مثبتی در تقویت عضلات صورت شما داشته و فرم آن را زاویه دار کرده و برجسته نشان می دهد. این کار را با انگشت خود، در نواحی چانه، شقیقه، فک و گونه ها بصورت دورانی و به مدت چند دقیقه از پایین به سمت بالا، روی صورت خود انجام دهید.

۳. ورزش برای سر

چانه خود را بالا گرفته و مانند اینکه آدامس می جوید دهان را باز و بسته نمایید. در این تمرین شما باید احساس سفت شدن عضلات آرواره تا گردن را داشته باشید. در روشی دیگر وقتی که دهانتان باز است سرخود را به عقب خم کنید و چند ثانیه همان گونه بمانید و لب پایین را روی لب بالای خود قرار دهید،چندین بار این کار را تکرار کنید. روشی دیگر برای ساختن مدلینگ صورت است که، سرتان را معمولی نگه دارید و سعی کنید لب پایین خود را به بینی تان بزنید.

مدلینگ صورت

۴. از بین بردن غبغب

برای از بین بردن یا کم کردن چربی در این ناحیه جهت داستن صورت زاویه دار برای مدلینگ صورت، نیز روش های تمرینی بسیاری وجود دارد که چند مورد را برای شما شرح می دهیم.

تمرین اول

مقابل آیینه، به مدت ۵ ثانیه چانه را بالا و فک را جلو آورید، سپس به حالت قبل خود باز گردید. با انجام این حرکت شما احساس می کنید زیر چانه تان فشار وارد شده است.

تمرین دوم

برای از بین برد غبغب برای مدلینگ صورت، یکی از تکنیک ها این است که صاف ایستاده و سرتان را بالا بگیرید و به بالا بنگرید و در همین حالت باید دهانتان بسته باشد. سپس لب پایین را روی لب بالا قرار دهید طوری که در ناحیه چانه کشیدگی و انقباض را حس کنید. به مدت ۵ ثانیه به این حالت باقی بمانید و دوباره به حالت قبلی بازگردید. این تمرین را ۵ بار انجام دهید.

تمرین سوم

برای از بین بردن چربی های غبغب خود گردن خود را بکشید تا عضلات چانه نیز کشیده شود و چربی های تجمع یافته در پایین صورت از بین برود.

۵. تغذیه مناسب

با مصرف نمک بیشتر در غذا، بدن قابلیت تشخیص سیری را از دست می دهد در نتیجه فرد غذای بیشتری می خورد، همچنین نمک باعث احتباس آب در بدن می شود. همچنین مصرف قند زیاد باعث می شود که فروکتوز ها( کربوهیدرات ها و شیرین کننده ها )، توسط کبد بیشتر سوخت و ساز شود و موجب تولید چربی در بدن شود، که خود را در چهره نشان می دهد که برای مدلینگ صورت خوب نیست. بجای آن از میوه هایی ک دارای شیرین کننده های طبیعی هستند، مصرف داشته باشید.

۶. لبخند بزنید

لبخند زدن بعنوان یک فعالیت مستمر برای مدلینگ صورت، موجب تقویت عضلات صورت شما می شود و استخوان گونه را برجسته می کند و در روحیه شما و فرم صورت شما جهت زاویه سازی، تاثیر مثبت می گذراد.

۷. کانتور صورت

کانتورینگ چهره با استفاده از حقه های آرایشی و پیاده کردن متدهای حرفه ای گریم چهره، یکی از روش های موثر در رسیدن به چهره ایست که خواهان آن هستید. با کانتور کردن نواحی خاصی از صورت، مثل بینی، زیر گونه ها یعنی میان گونه و خط فک، پیشانی و… می توانید چهره ی خود را مدلینگی کنید. که توضیحات لازم در دوره آموزش مدلینگ به شما داده می شود.

۸. آب بنوشید و خواب کافی داشته باشید

روزانه حداقل ۲ و حداکثر ۳ لیتر آب بنوشید. با نوشیدن آب، چربی‌های سوخته شده و مصرف‌شده، دفع خواهند شد و ظاهری شاداب و جوان را برای شما به همراه دارد. همچنین، حداقل ۸ ساعت خواب برای جلوگیری از پف صورت شما و داشتن چهره ای شاداب و جذاب برای مدلینگ صورت، لازم است.

۹. جویدن آدامس

آدامس بدون قند بجوید، آدامس سرعت متابولیسم بدن شما را ۲۰٪ افزایش می دهد. راحت ترین و بی دردسرترین روش، جهت زاویه دار کردن و برجسته تر نشان دادن خط فک و حالت کلی صورت بعنوان صورت مدلینگی، جویدن آدامس است که عضلات صورت شما را ورزش می دهد و فک شما را درگیر می کند.

۱۰. روش های تزریقی و جراحی

این روش توسط پزشک متخصص برای مدلینگ صورت انجام میگرد. راه سریع برای رسیدن به صورت مدلینگی است. برای روش های ترزیق و جراحی باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

مدلینگ مرد

زاویه سازی چهره چیست ؟

مجموعه ی اقداماتی، که به منظور بهبود ناهنجاری های موجود در صورت و ایجاد تقارن و هماهنگی در اجزای مختلف چهره از جمله گونه ها، فک، چانه و لاغر کردن صورت انجام می گیرد و موجب تناسب در چهره می شوند، به زاویه سازی صورت مربوط است. حتی داشتن یک بینی استاندارد در برجسته تر نشان دادن دیگر اجزای صورت برای مدلـینگ صورت بسیار تاثیر گذار است. این اقدامات شامل :

فیلر گونه ها

یکی از بارزترین ویژگی هایی یک مدل، داشتن استخوان های برجسته در ناحیه گونه هاست. فیلر ها برای مشخص تر کردن گونه ها و اضافه کردن حجم استفاده می شوند و منجر به برجستگی صورت می شوند. هدف از مدلینگ صورت، بهبود ویژگی های صورت که اجزای آن هماهنگی کامل با یکدیگر داشته باشند، است.

مدل مرد

فیلر چانه و خط فک

چانه و خط فک نقشی اساسی در فرم صورت ما دارند. اصلاح یک چانه عقب رفته و یا لاغر، یا خط فک ضعیف، می تواند حالت کلی صورت را بهبود ببخشد.

تقویت چانه به وسیله یک ایمپلنت سیلیکونی با هدف فراهم کردن یک نتیجه ی همیشگی برای یکسری افراد که خواهان این هستند که برای همیشه چانه ای زاویه دار داشته باشند، روشی مناسب است، که این روش، حتی باعث بهبود ظاهر در فرم خط فک و غبغب آویزان برای مدلینگ صورت می شود.

تزریق ژل، بوتاکس، چربی و فیلر

در این روش، با بررسی زوایای مختلف صورت، مقداری فیلر، ژل یا بوتاکس، به قسمت‌هایی از صورت از جمله بینی، خط فک و چانه، پر کردن چین و چروک صورت و پیشانی، برجسته کردن قسمت گونه و… زوایای صورت را برجسته نشان می دهد. همچنین با افزایش سن فرد و از دست رفتن حجم چربی طبیعی در صورت، و ایجاد چین و چروک های عمیق، تزریق چربی در نواحی مربوطه، انجام می گیرد.

مدل مرد

لیفت صورت

بالا کشیدن پوست صورت هم یکی دیگر از روش‌های موثر جهت زاویه سازی صورت مردان (مدلنگ مرد) می باشد. تاثیر زیادی در کاهش افتادگی پوست، و برطرف کردن چین و چروک صورت دارد. لیفت صورت باعث سفت شدن عضلات صورت و از بین بردن چربی‌ در نواحی زیر چانه و غبغب می شود. که باعث می شود تا زاویه ی استانداردی برای فک و صورت به وجود بیاید.

ماندگاری

ماندگاری زاویه سازی صورت برای مدلینگ صورت هم با استفاده از چربی، فیلر و بوتاکس، حدود ۶ ماه می باشد. اما اگر زاویه سازی صورت با روش های تهاجمی مثل جراحی انجام گرفتـه باشد. ماندگاری دائمی دارد و تا زمانی که هیچگونه آسیبی به فک و چانه وارد نشود. زاویه صورت باقی می ماند. همچنین اگر فرد در انجام حرکاتی که پیشتر بیان کردیم. رعایت نکات تغذیه ای به صورت مستمر، می تواند صورت زاویه دار و مدلینگی داشتـه باشد. برای دریافت اطاعاتی درمورد اینکه چگونه جذاب باشیم به صفحه مروبطه مراجعه کنید.

 

جمع بندی 

نتایج بررسی های تیم آژانس مدلینگ آنجلز، نشان می دهد که ژنتیک نقش بسیار مهمی در فرم و اسکلت بندی چهره فرد دارد. اما برای داشتن چهره ای جذاب و زاویه دار برای مدلینگ صورت می توان با تقویت عضلات نواحی خاصی از صورت، روش های مختلفی را که پیشتر مطـرح شود؛ بکـار برد. اولویت به کارگیری روش های طبیعی و غیرتهاجمی به طور مداوم، جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی انواع جراحی ها یا تزریقات، نیز توصیه شد.

سوالات پر تکرار

بله قطعا ، اطراف استخوان بندی صورت عضلات ماستر قرار دارند که با حجیم کردن آنها این امکان وجود دارد

کافیه ماساژهای تخصصی صورت رو انجام بدید و چربی سوزی اصولی و علمی صورت رو انجام بدید و رژیم های لازم رو رعایت کنید ، ما در این مسیر کنارتون هستیم

اگر منظورتون مدل چهره شدن هست در تبلیغات عینک ، پوست ، مو ، شامپو ، جواهرات ، کلاه ، خمیر دندان ، مسواک و بسیاری دیگه میتونید شرکت کنید