مدلینگ مرد

تعدادی مدلینگ مرد

مدلینگ مرد

صنعت مدلینگ یکی از از پردرآمد ترین صنایع به حساب می آید، شاید شما نیز برخی از افراد را در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا اینستاگرام دیده باشید که خود را مدلینگ مرد معرفی می نمایند. اغلب این افراد دارای چهره ای زیبا هستند. اما باید بدانید که برای استخدام مدلینگ فقط ظاهر زیبا ملاک نبوده و فاکتور های دیگری نیز لازم و ضروری هستند. این افراد اغلب توهم مدل بودن را دارند ولی به عنوان یک مدل حرفه ای شناخته نمی شوند.

همان طور که می دانید هر شغلی برای بازاریابی و فروش محصولات خود نیاز به تبلیغ خواهد داشت. اصولا در صنعت پوشاک طراحان برای جذب مشتری و نمایش لباس های طراحی شده به یکسری از افراد نیاز خواهند داشت تا آن لباس را بر تن کرده و آن را به مشتریان و مخاطبان نشان دهند.

در این زمان است که اهمیت مدلینگ و مانکن ها مشخص می شود؛ چرا که آن ها با داشتن فاکتور هایی مانند قد و وزن مناسب و چهره ای زیبا می توانند در جذب مخاطب و مشتری نقش بسزایی داشته باشند و برند های مختلفی را به مخاطبان در سراسر جهان معرفی نمایند.

این صنعت مدلینگ مرد شامل استفاده از حالت فیزیکی بدن و چهره برای مدلینگ صورت می باشد و برای نشان دادن لباس های مختلف می شود. چرا که این کار به مردم این امکان را می دهد تا مشاهده نمایند که یک لباس بر تن چگونه به نظر می رسد یا به زبان ساده تر تنخور آن لباس یا پوشاک چگونه است.

تعدادی مدلینگ مرد

ورود به حرفه مدلینگ

کامل ترین بسته آموزش تخصصی جهت ورود به حرفه مدلینگ شامل :
پوزینگ
کت واک
کتاب
برنامه اختصاصی غذایی و تمرینی
روش های ورود به بازار کار
مدرک پایان دوره
و…

ورود به حرفه مدلینگ​

مدل کیست؟

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه به پوشیدن لباس های مختلف و عکس گرفتن در حالت های خاص دارید، ممکن است به مدل شدن علاقه مند باشید. اصولا افردی که با استفاده از حالت فیزیکی چهره و بدن خود به تبلیغ برند های مختلف، انواع پوشاک، ساعت، ادکلن و … می پردازند را مدل می گویند.

امروزه مدل بودن یکی از پردرآمد ترین مشاغل دنیا حتی در حوزه مدلینگ کودک به حساب می آید که می توانید به راحتی درآمد بسیار زیادی را از این صنعت کسب نمایید. فقط می بایست برخی از شرایط را دارا باشید و در شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان زیادی را به دست آورید. همان طور که بیان شد، وارد شدن به دنیای مدلینگ مرد، مد و فشن به شرایط خاصی نیاز دارد و هر کسی در این صنعت موفق نمی شود.

مدلینگ مرد

قد و وزن مناسب برای مدلینگ مرد

برای کسب موفقیت و به شهرت رسیدن در دنیای مدلینگ می بایست یکسری نکات را رعایت کرد. یکی از فاکتور های مهم برای مدلینگ ها داشتن قد و وزن مناسب است. البته باید بیان کرد که برای قد معیار خاصی را در نظر نمی گیرند، یعنی هر آژانس مدلینگ می تواند با توجه به درخواست مشتریان و برند های مختلف افراد با قدهای متفاوت را به عنوان مدلینگ مرد  انتخاب نماید. که برای تناسب اندام خود می توانید ا ز آژانس مدلینگ برنامه بدنسازی دریافت کتنید. 

برای مثال اگر میانگین قد افراد در یک کشور خاص بلند باشد بدیهی است که آژانس های مدلینگ از افرادی استفاده نمایند که دارای قد بلند باشند. همچنین این اتفاق می تواند برعکس نیز رخ دهد.

در دنیای مدلینگ دوشاخه اصلی داریم

شاخه فتومدلینگ و شاخه کت واک مدلینگ که در شاخه فتومدلینگ تمرکز روی چهره و تناسب اندام فرد است اما در شاخه کت واک مدلینگ تمرکز روی قد و تناسب اندام است ، در ضمن بیشتر پروژه های مدلینگ در داخل ایران، مدلینگ در ترکیه و خارج از ایران  پروژه های فتومدلینگ هستند یعنی قد ملاک نیست.

اصولا وزن افراد باید متناسب با قد آن شخص باشد. برای مثال فردی که دارای قد ۱۸۰ سانتی متر است باید وزن آن نیز در حدود ۷۰ کیلو گرم باشد. در غیر این صورت وزن و قد آن شخص یا آن مدل متناسب نیست. البته این معیارها در آژانس های مختلف می توانند متفاوت باشند.

اما به طور کلی یک مدلینگ مرد باید دارای قد ۱۸۰ سانتی متر تا ۱۹۰ سانتی متر باشد. همچنین بدن و هیکل آن باید کاملا ورزیده و ورزشکاری یا به اصطلاح عضلانی باشد. به علاوه سایز سینه در  مردان را می توان بین ۹۴ سانتی متر تا ۱۰۶ سانتی متر بیان کرد. علاوه بر آن سایز کمر در مدل مرد بین ۷۶ سانتی متر تا ۸۱ سانتی متر در نظر گرفته شد.

مدلینگ مرد باید چه شرایطی را داشته باشد؟

همان طور که بیان شد، مدل شدن بستگی به یک سری از عوامل و فاکتور های مختلف دارد که در داشتن چهره زیبا، قد و وزن فرد خلاصه نمی شوند و فرد باید بعضی از شرایط را نیز دارا باشد. از جمله این شرایط می توان به اعتماد به نفس بالا و خودباوری فرد اشاره کرد. چرا که مدل هایی هستند که با استفاده از این فاکتور ها به شهرت رسیده اند و شاید حتی از نظر قد و چهره نیز آنچنان ایده آل به نظر نرسند.  


به طور کلی آنچه که در این حرفه  از اهمیت بالایی برخوردار بوده جذب مخاطب است. امروزه صنعت مد به سمت انتخاب افرادی پیش رفته که دارای دانش علم مدلینگ هستند و آن را به خوبی آموزش دیده اند و می توانند به راحتی نظر مخاطب را به خود جلب نمایند. حال جذب شدن مخاطب می تواند از طریق زیبایی های ظاهری یا تناسب اندام باشد و همچنین می تواند به دلیل خوب ژست گرفتن و خوش عکس بودن آن شخص باشد.

بدن مدلینگ مرد

مدلینگ مرد حرفه ای نیاز به ورزش مداوم و منظم دارد و همچنین باید به خوبی استراحت کند و از نظر روانی نیز در شرایط مناسبی قرار داشته باشد. به علاوه یک مدل مرد نیاز به یک برنامه ریز حرفه ای برای تنظیم برنامه های رژیم غذایی خود دارد. همچنین این مدل ها باید دارای مربی بدنسازی و مشاور تغذیه نیز باشند.

این افراد همواره باید در بالا ترین شرایط تناسب اندام قرار داشته باشند. همچنین آن ها باید از خوردن غذاهای پر کالری و نوشیدنی های گازدار مضر بپرهیزند. علاوه بر آن، این دسته از افراد نباید شب ها تا دیر وقت بیدار بمانند؛ چرا که این امر سبب آسیب رساندن به پوست آن ها خواهد شد. در واقع مدلینگ ها باید دائما مراقب تناسب اندام و رژیم غذایی خود باشند.

بدن مدلینگ مرد

مدلینگ مرد حرفه ای نیاز به ورزش مداوم و منظم دارد و همچنین باید به خوبی استراحت کند و از نظر روانی نیز در شرایط مناسبی قرار داشته باشد. به علاوه یک مدل مرد نیاز به یک برنامه ریز حرفه ای برای تنظیم برنامه های رژیم غذایی خود دارد. همچنین این مدل ها باید دارای مربی بدنسازی و مشاور تغذیه نیز باشند.

این افراد همواره باید در بالا ترین شرایط تناسب اندام قرار داشته باشند. همچنین آن ها باید از خوردن غذاهای پر کالری و نوشیدنی های گازدار مضر بپرهیزند. علاوه بر آن، این دسته از افراد نباید شب ها تا دیر وقت بیدار بمانند؛ چرا که این امر سبب آسیب رساندن به پوست آن ها خواهد شد. در واقع مدلینگ ها باید دائما مراقب تناسب اندام و رژیم غذایی خود باشند.

انواع مدلینگ مرد

صنعت مد دارای بخش های مختلفی بوده که هر فرد با توجه به شرایط و توانمندی های خود در یکی از این بخش ها فعالیت می نماید. یکی از این بستر ها برای مدلینگ مرد چاپ عکس آن ها روی مجلات است. این مجلات اغلب جنبه سرگرمی دارند و مدل ها می توانند برای دیده شدن بیشتر، کار خود را از این بخش آغاز کنند.

در بخش فتوشوت های تبلیغاتی، برندها به دنبال فردی هستند که دارای چهره و تناسب اندام خاصی باشد. این عکس ها روی انواع مجلات و پوسترهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این بخش می تواند درآمد دراز مدتی را برای مدل مرد به همراه داشته باشد.

در بخش کت واک، از لباس هایی که شخص مانکن به تن دارد تا شیوه و نحوه راه رفتن و نمایش آن بسیار پر اهمیت خواهند بود. همچنین یکی از ملاک های فعالیت در این بخش داشتن قد بلند است؛ چرا که هر چقدر قد مدل آقا بلندتر باشد لباس در تن او بهتر نمایش داده می شود و در چشم مخاطب بیشتر جلوه خواهد داشت. هدف برندها نیز به نمایش درآوردن طرح ها و آثار خود برای جذب مشتری و مخاطب است.

در این بخش طرز قدم برداشتن مدل، فرم اندام و استایل شخص از اهمیت بالایی برخوردار است. نکات مهمی که برای تبدیل شدن به یک مدل مرد حرفه ای نیاز بوده عبارتند از:

  • باید دارای یک مشاور و استایلیست خوب باشند.
  • باید توانایی ژست گیری بالایی داشته باشند.
  • باید علم مدلینگ را داشته باشند.
  • باید انتقاد پذیر باشند.
  • باید در این حرفه بسیار صبور بوده و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند.
  • دارای استراتژی قوی باشند.
  • باید آموزش مدلینگ دیده باشند.
  • باید بدانند که این شغل مکان و ساعت کار ثابتی ندارد.
  • همچنین باید آماده انجام سبک های مختلف تبلیغاتی باشند.
  • باید بتوانند با مخاطبین خود تعامل داشته باشند تا محبوبیت آن ها نزد مخاطبین افزایش یابد.

شرایط سنی برای مدلینگ مرد چقدر است؟

برای مدل های آقایان شرایط سنی ملاک نبوده و آن ها می توانند از سن ۱۵ تا ۶۰ سالگی وارد این حرفه پر درآمد شوند.

مدلینگ مرد ایرانی

این ۵ نفر از برترین و موفق ترین مدل های مرد ایرانی هستند که رزومه قوی و فعالیت گسترده و موفق آنها باعث پیشرفت چشم گیر این افراد در صنعت مد شده است.

سام اصغری

وی متولد سال ۱۳۷۲ بوده و دارای ۱۸۸ سانتی متر قد و وزن او نیز ۸۷ کیلو گرم است. لازم به ذکر است که او در زمینه مربیگری بدنسازی نیز فعالیت می نماید.

حمید فدایی

این مدل در سال ۱۳۶۶ متولد شده و در حال حاضر ساکن امارت متحده است. قد حمید فدایی ۱۸۳ سانتی متر و وزن او نیز ۸۰ کیلو گرم است. از دیگر فعالیت این مدل معروف می توان به عکاسی اشاره نمود.

ارسلان حسن زاده

او یکی از مدل های برتر ایرانی به حساب می آید که متولد تهران است. از فعالیت های ارسلان حسن زاده می توان به همکاری با برندهای بزرگ اروپایی مثل pull & bear در اسپانیا و همچنین ساخت تیزر های تبلیغاتی اشاره نمود.

آرش قصیری

این مدل معروف ایرانی در سال ۱۳۶۷ در تهران متولد شد. آرش قصری دارای ۱۸۹ سانتی متر قد و وزنی در حدود ۸۳ کیلو گرم است. او در عرصه کت واک هم فعالیت دارد.

میثم محمدی

وی نیز یکی از معروف ترین مدلینگ مرد در ایران محسوب می شود که دارای قد ۱۹۱ سانتی متری و وزنی برابر با ۸۴ کیلوگرم است. میثم محمدی همچنین در عرصه بازیگری نیز مشغول به فعالیت است ، او در فیلم سینمایی بخارست با حضور پژمان جمشیدی نقش آفرینی کرده است.

مدلینگ مرد

ماتیاس لورپدسن

این جوان اهل کشور دانمارک است و ۳۴ سال سن دارد. وی دارای رنگ چشم های سبز و آبی بوده که در فعالیت او نقش بسزایی داشته است. این مدل جوان موفق با برند هایی همچون ژیوانشی و لکاست همکاری نمود.

مدلینگ مرد جذاب

در ادامه مدلینگ مرد های جذاب را باهم بررسی می کنیم.

بلو اسمیت

جالب است بدانید این مدل از سن ۱۲ سالگی فعالیت خود را آغاز کرد. همچنین بلو اسمیت سابقه همکاری با برند جین را دارد.

جیکوب مورتون

این جوان خوشتیپ اهل تگزاس آمریکا است و از ۱۷ سالگی وارد این حرفه بزرگ شده و در حال حاضر یکی از جذاب ترین مدلینگ مرد به حساب می آید. همچنین او برای برند های topman, hugo boss فعالیت می نماید.

گرهارد فریدل

این مرد جوان اتریشی در عرصه بازیگری نیز فعالیت می کند، گرهارد فریدل همچنین بیشتر در عرصه  لباس های کلاسیک مشغول به فعالیت است.

تایسون بولوی

این مدلینگ جذاب آمریکایی علاوه بر مانکن بودن، در عرصه بازیگری و همچنین فیلم برداری نیز مشغول به کار است.

سیمون نسمن

او یکی از خوشتیپ ترین و جذاب ترین مدلینگ حال حاضر به شمار می رود که بسیاری از برند ها به دنبال همکاری با سیمون نسمن هستند. همچنین او با برند هایی همچون vogue, GQ, MICHAEL KORS, LANVIN, NUMERO همکاری داشته است.

جوردن بارت

این پسر زیبا و جذاب از ۱۳ سالگی پا به عرصه مدلینگ نهاد. همچنین جوردن بات در سال ۲۰۱۶ به عنوان مرد سال مد انتخاب شده و در جوایز  GQبه عنوان مرد سبک و مدل انتخاب گردید. او با برند هایی مانند ورساچه، تام فورد و بالمین همکاری داشته است.

مدلینگ مرد

مدلینگ مرد خارجی

در ادامه مطلب تعدادی از مدلینگ های  مرد را با هم بررسی میکنیم.

تایسون بک فورد

این مدل یکی از برترین مدل های یک دهه گذشته محسوب می شود که توانسته نظر بسیاری از برند ها را به خود جلب نماید. این فرد اهل کشور امریکای شمالی بوده و دارای قد بسیار بلند و هیکل ورزیده ای است. علاوه بر آن، این مدل ارزنده در در عرصه بازیگری نیز فعالیت دارد. وی با برند های مطرح دنیا مانند گوچی، کلوین و تامی همکاری دارد. همچنین او در موزیک ویدیو های خواننده های مطرح دنیا همچون بریتنی اسپیرز همکاری داشته است.

دیوید گندی

یکی از شاخصه های این سوپر مدل برخورداری از بدن عظلانی و ظاهر مردانه او است. همچنین وی فعالیت خود را در سال ۲۰۱۱ آغاز نموده و با تبلیغ برای برند Dolce & Gabbana به شهرتی جهانی دست یافت.

براید کورینگ

این مدل اهل کشور آمریکا است و فعالیت خود را در سال ۲۰۰۳ آغاز نمود. همچنین این مرد خوش استایل بیشتر در عرصه مد و لباس فعالیت می نماید. به علاوه با نشریه های معروف ووگ و ابروکرومبی نیز سابقه همکاری دارد. همچنین او با برند های بسیار معروفی همچون فندی، آدیداس، گابانا و گپ همکاری داشته است.

جان کورتاجارنا

این سوپر مدل ۳۶ ساله اهل کشور اسپانیا است. همچنین او در حرفه بازیگری نیز به فعالیت می پردازد. وی تا کنون با برند هایی همچون ورساچه، کاوالی، دیزل، گس، زارا همکارای داشته است.

مارکوس شنکنبرگ

این مدل سوئدی یکی از فعال ترین مانکن ها برای تبلیغ کت و شلوار و همچنین لباس های زیر مردانه محسوب می شود. او نیز مانند سایر مانکن های آقا با برند های مطرح روز دنیا مانند ورساچه سابقه همکاری دارد.

مدلینگ مرد در ترکیه

کشور ترکیه از جمله کشور هایی است که توانسته در صنعت مد و مدلینگ پیشرفت زیادی داشته باشد. همچنین این صنعت از اهمیت بسیاری در این کشور اهمیت برخوردار است. این کشور با بهره گیری مناسب از این صنعت توانسته پوشاک و محصولات خود را در سراسر جهان به فروش برساند و آن ها را به جهانیان معرفی نماید. برای دریافت اطاعاتی درمورد اینکه چگونه جذاب باشیم به صفحه مروبطه مراجعه کنید.

 

همچنین کشور ترکیه در این سال ها از کشور های دیگر نیز مدلینگ جذب کرده و برای پیشرفت این صنعت در کشور خود تلاش بسیاری می کند. از معروف ترین مدل های مرد در این کشور می توان به برخی از بازیگران معروف اشاره کرد که علاوه بر فعالیت در عرصه بازیگری در این صنعت نیز مشغول به کار هستند.

مدل های  مرد معروف

در ادامه با مدل های معروف بیشتر باهم آَنا می شویم.

دیوید بکهام

شاید کمتر کسی پیدا شود که این بازیکن فوتبال را نشناسد. او به عنوان جذاب ترین مرد جهان معروف بوده و در صنعت مد و فشن همتا ندارد. او با برند های معروفی مانند آدیداس، دولچه گابانا،  H&Mو امپریو آرمانی همکاری داشته است. دیوید بکهام در این حرفه بسیار معروف و شناخته شده است.

تایسون بکفورد

استعداد این شخص در سال ۱۹۹۱ توسط مجله هیپ هاپ کشف شد و به این صنعت بزرگ معرفی گردید. تامسون بکفورد چهره اصلی برند راف لورن است. همچنین او در دهه ۹۰ یکی از معروف ترین مدل های مرد به شمار می رفت.

چنینگ تیتوم

چنینگ تیتوم در حال حاضر یکی دیگر از معروف ترین مدلینگ مرد به شمار می آید. علاوه بر آن او جزوء ۵۰ چهره جذاب دنیا محسوب می شود.

لوکا سبت

این مرد به علت داشتن استایل خیابانی در بین جوانان بسیار معروف و محبوب است. او توانسته در سن ۲۱ سالگی در یک سبک جدید به شهرت بالایی دست پیدا کند. جالب است بدانید که او دارای قد ۱ متر و ۵۲ سانتی متری است. به علاوه وی موفق شده با برند هایی همچون ییزی و لوتوس قرارداد همکاری امضا کند. 

جمع بندی

همان طور که در این مقاله بیان شد، صنعت مد ومدلینگ مرد یکی از بزرگ ترین و پردرآمد ترین شغل ها محسوب می شود. برای وارد شدن در این عرصه باید به خودباوری رسیده باشید و از اعتماد به نفس بسیار بالایی نیز برخوردار باشید. اگر فاکتور هایی را که در این مقاله بیان گردیده اند را رعایت کنید می توانید در این عرصه موفق شوید. اگر به کار مدلینگ علاقه دارید می توانید به سایت آژانس مدلینگ آنجلز مراجعه نمایید و با تماس مستقیم پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

جمع بندی

همان طور که در این مقاله بیان شد، صنعت مد و مدلینگ مرد یکی از بزرگ ترین و پردرآمد ترین شغل ها محسوب می شود. برای وارد شدن در این عرصه باید به خودباوری رسیده باشید و از اعتماد به نفس بسیار بالایی نیز برخوردار باشید. اگر فاکتور هایی را که در این مقاله بیان گردیده اند را رعایت کنید می توانید در این عرصه موفق شوید. اگر به کار مدلینگ علاقه دارید می توانید به سایت آژانس مدلینگ آنجلز مراجعه نمایید و با تماس مستقیم پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

سوالات پر تکرار

ایرانی ها دارای نژادی با کیفیت و جذاب هستند و قطعا افراد مستعد زیادی در ایران داریم، شناخته شده ترین آنها، سام اصغری، حمید فدایی، ارسلان حسن زاده، آرش قصیری و میثم محمدی می باشند

مهم ترین فاکتور داشتن علم مدلینگ و یادگیری حرفه ای و اصولی این رشته و عضویت در یک آژانس مدلینگ معتبر است.

نظرات

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای