مدلینگ کودک

2 مدلینگ کودک

مدلینگ کودک

صنعت مدلینگ و مدلینگ کودک به عنوان یکی از پولساز ترین و پرطرفدار ترین صنایع شغلی در کل دنیا شناخته می شود. کودکان، جوانان و بزرگسالان بسیاری به ورود به این صنعت و مدل شدن علاقه مند هستند. در صنعت مدلینگ از افراد مختلفی استخدام مدلینگ می شود. این افراد اساساً بر اساس جنسیت و رنج سنی که دارند، دسته بندی می گردند.

در سال های اخیر مدل کودک رشد بسیار زیادی داشته و مورد توجه همگان قرار گرفته است. به طوری که برندهای مشهور جهانی، قراردادهای بسیار خوبی را با کودکان و والدین آن ها برای تبلیغات کالاهای خود تنظیم می کنند. به دلیل مزایا و امتیازاتی که مدل شدن برای کودکان به دنبال خواهد داشت، بسیاری از والدین علاقه دارند تا فرزندانشان وارد صنعت مدلینگ کودک شود.

2 مدلینگ کودک

ورود به حرفه مدلینگ

کامل ترین بسته آموزش تخصصی جهت ورود به حرفه مدلینگ شامل :
پوزینگ
کت واک
کتاب
برنامه اختصاصی غذایی و تمرینی
روش های ورود به بازار کار
مدرک پایان دوره
و…

ورود به حرفه مدلینگ​

آموزش مدلینگ کودک

لیست کاملی از آژانس های مدلینگ کودک را تهیه کنید

اولین مرحله در ورود به دنیای مدلینگ برای کودکان، یافتن آژانس هایی است که در این زمینه مشغول به کار هستند. شما می توانید با پرس و جو از افراد آگاه در این زمینه یا گشت و گذار در اینترنت لیست کاملی از آژانس های مدلینگ کودک فعالیت می کنند را برای آموزش مدلینگ بیابید.

اعتبار آژانس های مدلینگ را بررسی کنید

پس از تهیه لیستی کامل از آژانس های مد نظر لازم است تا اعتبار آن ها بررسی شود. بررسی سابقه فعالیت ها، رزومه کاری، مدت زمان فعالیت در حوزه مدلینگ کودک، پرس و جو از افراد آگاه و … همگی از روش هایی هستند که می توان با بهره گیری از آن ها اعتبار یک آژانس را مورد بررسی قرار داد.

از کودک خود عکس تهیه کرده و به آژانس بفرستید

پس از آن که لیست کاملی از آژانس های که از اعتبار بالایی برخوردار هستند، تهیه کرده اید زمان آن رسیده که چند عکس مختلف از فرزند خود تهیه نمایید و برای این آژانس ها ارسال کنید. توجه داشته باشید که عکس برداری حتماً در آتلیه عکاسی و توسط یک فرد کاربلد انجام شود. این کار باعث افزایش شانس شما برای پذیرش در بخش مدلینگ کودک خواهد شد.

مدلینگ کودک دختر بجه

به دلیل وجود رقابت بسیار در  زمینه مدلینگ مرد و کودک  بسیاری از کودکان که استعدا و ویژگی های مناسبی نیز برای مدلینگ شدن دارند، به چشم نمی آیند و نمی توانند وارد این حوزه شوند. از این رو ما در این مقاله سعی می کنیم که یک راهنمای جامع برای والدین فراهم نماییم تا بتوانند با استفاده از راه و روش های اصولی کودکان خود را در این مسیر قرار دهند. اگر شما هم قصد دارید تا کودکتان وارد حوزه مدلینگ کودک شود، تا انتها با ما همراه باشید.

چگونه کودکمان را در مسیر مدلینگ کودک قرار دهیم

برای این که کودک شما بتواند به صنعت مدلینگ کودک راه یابد، می بایست یک برنامه بسیار دقیق و روشنی را داشته باشید. همان طور که اشاره شد افراد بسیاری هستند که قصد دارند تا در این صنعت مشغول به کار شوند و فضای رقابتی بسیار شدیدی نیز بر آن حاکی است.

از این رو اگر از هیچ برنامه مشخص و دقیقی برخوردار نباشید، بی شک با شکست رو به رو خواهید شد. از آن گذشته یک برنامه ریزی درست می تواند شانس ورود کودک به دنیای مدلینگ را تا حد زیادی افزایش دهد. برای این که کودکان شما در مسیر مدلینگ قرار بگیرند لازم است تا مراحل زیر را طی کنید.

مدلینگ کودک دختر بجه
مدبینگ کودک

آیا به کودکان برای اجرای مدلینگ کودک آموزش داده می شود؟

خیر، درست است که آموزش های مدلینگ کودک در سطح بزرگسالان نمی باشد ولی به هر حال برای ورود کودکان به دنیای مدلینگ تمرین هایی در نظر گرفته شده است که از جمله این تمرین ها می توان به تمرین ژست گرفتن، تمرین خوش پوشی و ست کردن لباس ، تهیه آلبوم عکس حرفه ای و … می باشد. همان طور که اشاره کردیم والدین در بهتر آشنا کردن کودکان با دنیای مدلینگ بسیار موثر هستند و می توانند در القای این آموزش ها بسیار کمک کننده باشند البته هر چه سن کودک بیشتر باشد راحت تر می تواند با این حرفه ارتباط برقرار کند

و نباید از هوش و استعداد کودکان نیز چشم پوشی کرد. مزیت برخورداری از هوش و استعداد را با یک مثال به شما بیان می کنم . شاید زمان عکس گرفتن از یک کودک باهوش ده دقیقه طول بکشد ولی از یک کودکی که از هوش کمتری برخوردار است ساعتها طول بکشد.

مدبینگ کودک

نقش والدین برای موفقیت کودکان در مدلینگ کودک

کودکان برای این که بتوانند به عنوان یک مدلینگ کودک موفق عمل کنند باید علاوه بر دارا بودن ویژگی های مناسبی از قبیل قد، وزن، چهره و هوش شخصیتی برون گرا داشته باشند و بتوانند با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کنند. البته ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که پدر و مادرها نقش بسیار مهمی درموفقیت کودکان خود دارند زیرا همه آنها باید به عنوان حامی در تمام لحظات عکس برداری از کودک در پشت صحنه حضور داشته باشند و به دلیل شناختی که از فرزندشان دارند عکاسی را به گونه ای روان و شیرین به فرزندانشان تفهیم کنند.و در صورتی که کودکشان از ژست گرفتن و تمرین کردن و انجام سایر امور مدلینگ خسته شده است به او انرژی دوباره ای ببخشند و تفریحاتی برای کودک شان فراهم کنند که از آن جو خارج شود و برای تمرینات مجدد مدلینگ آماده شود. برای دریافت اطاعاتی درمورد اینکه چگونه جذاب باشیم به صفحه مروبطه مراجعه کنید.

 

مدبینگ کودک

رعایت اصول عکاسی در هنگام تهیه عکس از کودک

یک عکس حرفه ای و اصولی تأثیر بسیار زیادی در شانس پذیرش کودک دارد. اگر شما برای تهیه عکس به یک عکاس حرفه ای که در زمینه عکاسی برای کودکان فعالیت می کند مراجعه نمایید، در نهایت به عکس های بسیار جذابی از کودکان خود دست خواهید یافت. اما به طور کلی بد نیست برخی از اصول را در هنگام عکاسی کودکان برای ارسال به آژانس های مدلینگ برای مدلینگ کودک، بدانید و رعایت کنید.

به طور کلی سعی کنید از عکاسی با شرایط زیر خودداری کنید:

 • با کلاه
 • با آرایش
 • با لباس مجلسی
 • با چشم های بسته
 • با کودکان دیگر
 • با پس زمینه شلوغ

برای این که یک عکس مناسب برای آژانس مدلینگ تهیه کنید، باید صورت و اندام کودک شما به خوبی و به طور واضحی مشخص باشند. از لباس های شیک و مناسب استفاده کنید. سه یا چهار عدد عکس مختلف با زاویه های متفاوت مورد نیاز خواهند بود.

ارسال عکس برای آژانس ها

پس از اتمام عکس برداری و آماده شدن عکس ها، چند عدد از بهترین عکس ها را انتخاب کرده و برای آژانس هایی که قبلاً از اعتبار آن ها اطمینان حاصل نموده اید، ارسال نمایید. توجه داشته باشید که برخی از آژانس ها تنها عکس های کودکانتان را از شما درخواست می کنند. اما برای برخی دیگر بایستی در کنار ارسال عکس، پرسش نامه ای را نیز پر کنید.

منتظر پاسخ آژانس باشید

پس از انجام تمامی مراحل ذکر شده، کافی است تا منتظر تماس آژانس باشد. معمولا چند روز کاری به طول خواهد انجامید تا آژانس عکس های شما را بررسی کند. در صورتی که مدل کودکتان مورد پسند کارکنان آژانس قرار گیرد، با شما تماس خواهند گرفت تا برای مذاکره بیشتر و عقد قرارداد برای مدلینگ کودک به آژانس بروید.

2 مدلینگ کودک

سن مناسب برای شروع مدلینگ کودک

صنعت مدلینگ بسیار گسترده بوده و شامل هر طیف سنی است. به طوری از یک نوزاد چند ماهه تا بچه ۱۲ ساله می توانند در زمینه مدلینگ کودک فعالیت کنند. با این که کودک در هر سن می تواند وارد این عرصه شود اما بهترین سن برای شروع این کار را ۳ سالگی می دانند.

پس اگر کودک کوچک تری دارید بهتر است منتظر بمانید تا به سن سه سالگی برسد و سپس او را وارد صنعت مدلینگ برای کودک کنید. البته اگر کودک شما بزرگ تر از این سن باشد جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که طبق گفته های پیشین، با هر سنی می توان این فعالیت را شروع کرد.

هزینه های لازم برای مدل شدن یک کودک

با این که مدلینگ یک کار بسیار پر درآمد است اما قبل از ورود به این عرصه و شناخته شدن توسط آژانس های مطرح، بایستی هزینه اندکی را در نظر بگیرید. مقدار هزینه های لازم برای مدلینگ کودک تحت عوامل بسیاری قرار دارد و نمی توان یک عدد را برای آن تعیین کرد. هزینه های عکاسی، ثبت نام در آژانس ها، شرکت در کلاس های مختلف جهت آموزش تخصصی مدلینگ و … همگی از هزینه هایی هستند که باید برای ورود کودک خود به عرصه مدلینگ پرداخت کنید.

مدلینگ کودک که روی صندلی نشسته است
مدلینگ کودک ختر که روی صندلی نشسته است

آموزش های تخصصی برای مدلینگ کودک

بسیاری بر این باور هستند که کودکان بر خلاف بزرگسالان برای ورود به عرصه مدلینگ کودک به هیچ آموزشی نیاز ندارد. همچنین در این رنج سنی تنها چیزی که برای کودک اهمیت داشته، زیبایی ظاهری و تناسب اندام او است. اما این نظریه تا حدود زیادی اشتباه است. چرا که انسان ها برای آغاز هر کاری و برای پیشرفت در آن حتماً به آموزش نیاز دارند.

شاید در وهله اول بسیاری از شرکت ها تمایل داشته باشند تا در ازای گرفتن عکس از کودک شما، به او پول پرداخت کنند؛ اما اگر قصد شما فعالیت حرفه ای کودکتان در زمینه مدلینگ است و خواهان پیشرفت او هستید حتماً باید کودک خود را در کلاس هایی که به آموزش تخصصی این هنر می پردازند ثبت نام نمایید. در غیر این صورت شانس کمی برای همکاری با برندهای بزرگ و آژانس های مطرح خواهید داشت.

مدلینگ کودک ختر که روی صندلی نشسته است

در واقع اگر کودک شما علاوه بر زیبایی ظاهری، دانش کافی در این زمینه را فرا بگیرد، بی شک بسیاری از آژانس های معتبر خواهان همکاری با او خواهند شد و این باعث افزایش فرصت های کاری و درآمد بیشتر می شود. از آن گذشته فرزند شما با کار در آژانس های بزگ و پروژه های مختلف، در مدلینگ کودک شناخته شده تر خواهد شد.

در کلاس های آموزش تخصصی مدلینگ نکات مختلفی را به کودکان آموزش می دهند. مهم ترین چیز هایی که کودک شما با شرکت در این کلاس ها آموزش می بیند عبارتند از:

 • نحوه صحیح راه رفتن
 • تصحیح فرم بدن
 • آموزش صحیح استفاده از اکسسوری
 • آموزش قوانین لباس ها
 • تمرینات تخصصی ورزشی

همان طور که مشاهده کرده اید شرکت در این برنامه ها می تواند تا حد زیادی باعث پیشرفت فرزندتان شود. به طوری که پس از گذشت مدتی او در عرصه مدلینگ کودک به طور اصولی مشغول به فعالیت گردد.

آموزش مدلینگ کودک دختر بچه

درآمد مدلینگ کودک در ایران

درآمد حاصل از مدلینگ برای کودک مانند مدلینگ صورت به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. به طوری که سطح توانایی، سابقه کار کودک، تناسب اندام، جذابیت چهره و … از پارامتر هایی هستند که بر میزان حقوق دریافتی کودکان مدلینگ اثرگذار بوده اند. اما به طور کلی می توان گفت که با توجه به شرایط امروز، اگر کودک همه پارامتر های لازم را داشته باشد برای هر روز عکاسی درآمدی بین ۳ الی ۵ میلیون تومان خواهد داشت. 

البته درآمد گفته شده صرفاً یک پیش بینی و بر اساس تجربه بوده و میانگینی از میزان پرداختی ها برای کودکان است. همان طور که اشاره شد شرایط مختلفی بر میزان درآمد کودکان اثر می گذارند. به عنوان مثال درآمد مدلینگ کودک در تهران بسیار بیش تر از سایر کلان شهر ها است. یکی دیگر از مهم ترین عواملی که بر درآمد کودک از مدلینگ تأثیرگذار خواهد بود، برند و شرکتی است که کودک شما با آن فعالیت می نماید.

شرایط مدلینگ کودک در ایران

شرایط مدل شدن برای کودکان در ایران و سایر نقاط جهان تقریباً مشابه یکدیگر خواهد بود. اصلی ترین معیار برای انتخاب کودکان به عنوان مدل برخورداری از ظاهر زیبا، قد و تناسب اندام مناسب است. علاوه بر پارامترهای ذکر شده، سن و هوش کودکان نیز در انتخاب آن ها به عنوان مدل تأثیر بسیاری خواهد داشت.

مدلینگ کودک شاخه های بسیار گسترده ای دارد و مطابق با نیاز آژانس ها ممکن است معیارهای انتخاب مدل متغیر باشند. در واقع هر یک از آژانس ها معیارهای مختلفی برای گزینش کودکان مدل در نظر گرفته اند؛ اما به طور کلی همه آن ها چند معیار را به عنوان اصول اولیه خود می دانند. اگر کودک شما هر یک از معیارهایی که در زیر بررسی می کنیم را داشته باشد از شانس بالایی برای مدل شدن برخوردار خواهد بود.

پر انرژی و خوش خنده

انرژی، نشاط و خنده رویی کودکان از اصلی ترین شرایط برای انتخاب آن ها است. هیچ آژانسی تمایلی به همکاری با کودک اخمو و بهانه گیر در عرصه مدلینگ کودک ندارد. در واقع یکی از جذاب ترین ویژگی ها برای مردم در هنگام نگاه کردن به تصاویر مدل های کودک، خوشحالی و خنده رویی او است. این عکس ها احساس بسیار خوبی را برای افراد ایجاد خواهند کرد.

ارتباط قوی با اطرافیان

برخی از کودکان به گوشه گیری معروف بوده اند و تنها با والدین خود یا افرادی که بسیار نزدیک به او هستند ارتباط برقرار می کنند. اگر کودک شما این ویژگی را داشته باشد برای انجام کار مدلینگ اصلا مناسب نخواهد بود. چرا که کودک شما اگر وارد عرصه مدلینگ شود، مانند شخصی است که به طور مستقل کار می کند.

از این رو قطعا کودک در طول روز با آدم های مختلفی ارتباط برقرار می کند که اکثر این افراد برای کودک غریبه هستند. به همین دلیل خجالتی نبودن و ارتباط برقرار کردن با افراد غریبه یکی از مهم ترین معیار ها برای مدلینگ کودک به شمار می رود.   

مدلینگ کودک
مدلینگ کودک

قد و تناسب اندام

یکی دیگر از مهم ترین پارامترهایی که در انتخاب کودکان به عنوان مدل مورد توجه آژانس های تبلیغاتی قرار  داشته، قد و تناسب اندام کودک است. کودک شما در هر سنی که باشد می توانید قد و اندام متناسب با سنش را یافته و این دو معیار را با یکدیگر مقایسه کنید. اگر کودک شما در شرایط ایده آلی از نظر قد و اندام به سر ببرید، بی شک شانس خوبی برای قبولی در زمینه مدلینگ کودک خواهد داشت.

فرم ثبت نام مدلینگ کودک رایگان

همان طور که قبلا نیز اشاره شد، بسیاری از آژانس ها علاوه بر درخواست عکس کودکان، فرم ثبت نامی را نیز در اختیار شما قرار می دهند تا آن را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که فرم ثبت نام در آژانس های مختلف کاملا رایگان بوده و نیازی نیست که بابت آن هزینه ای پرداخت کنید. در این فرم اطلاعاتی از کودک همانند سن، تجربه کاری و سایر مواردی که آژانس مد نظر دارد ذکر می شوند.

رنگ چشم

افرادی که چشم های رنگی دارند در هر سنی از ظاهری بسیار جذاب و خاصی برخوردار هستند. این ویژگی در کودکان مخصوصا آن هایی که خواستار ورود به صنعت مدلینگ بوده اند، بسیار مهم است. اکثر آژانس های مدلینگ تمایل دارند تا با کودکان خاص و متمایز همکاری کنند. اگر کودک شما نیز دارای چشم های رنگی است، شانس بسیار بالایی برای پذیرش در یکی از آژانس های مدلینگ را خواهید داشت.

ویژگی های ظاهری متمایز

برخی از کودکان با توجه به ویژگی های ظاهری که دارند نسبت به سایر کودکان کمی متفاوت تر هستند. آژانس های تبلیغاتی علاقه بسیار زیادی به همکاری در مدلینگ کودک با کودکانی دارند که از نظر چهره دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده اند. به عنوان مثال موهای فر، رنگ موهای خاص، داشتن خال روی صورت و … مواردی از این قبیل هستند که باعث افزایش شانس کودک در انتخاب او به عنوان مدل می شود.

مدلینگ کودک
مدلینگ کودک

فراخوان مدلینگ کودک در تهران

هر چند ماه یک بار، آژانس های مختلف فراخوان هایی را جهت جذب کودکان به صنعت مدلینگ انتشار می کنند. این آژانس ها اکثرا در شهر تهران قرار دارند. اگر شما نیز به دنبال فرصتی برای ورود کودکتان به این عرصه هستید بهتر است اخبار مربوط به این زمینه را دنبال کنید تا از فراخوان هایی که برای مدلینگ کودک در تهران انتشار می یابند، با خبر شوید.

مدلینگ کودک دختر

در سال های گذشته تمایل کودکان دختر به کار در زمینه مدلینگ کودک بسیار بیشتر از پسران بوده است. از آن گذشته آژانس های تبلیغاتی تمایل عجیبی به همکاری با دختران در کار مدل کودک دارند. به همین دلیل والدینی که فرزند آن ها دختر است به ورود به این کار علاقه مند شده اند. اگر شما نیز صاحب فرزند دختر بوده اید می توانید به آژانس مدلینگ آنجلز مراجعه کرده و شانس خود را برای ورود کودکتان به این عرصه امتحان کنید.

شماره تماس مدلینگ کودک

اگر شما هم به صنعت مدلینگ کودک علاقه مند هستید و قصد دارید تا کودکتان را وارد این عرصه نمایید می توانید از طریق شماره های تماس ۰۲۶۳۴۳۳۵۶۹۶ و ۰۹۳۷۹۸۷۱۰۳۸ با آژانس مدلینگ آنجلز تماس بگیرید تا تمام آنچه که لازم است در این باره بدانید را برای شما شرح دهند و با نگاه واضح و دقیق تری آینده فرزند خود را بسازید.

سخن پایانی

امروزه صنعت مدلینگ کودک به یکی از محبوب ترین و پردرآمد ترین صنایع حال حاضر دنیا تبدیل شده است. از این رو بسیاری از خانواده ها دوست دارند تا کودک خود را وارد این صنعت کنند. هر کودکی می تواند به کار مدلینگ ورود یابد؛ اما توجه داشته باشید که اگر کودک از ویژگی های ظاهری خوبی برخوردار باشد، شانس بیشتری برای این کار خواهد داشت.

 علاوه بر ویژگی های ظاهری و زیبایی، لازم است تا والدین یک مسیر درست و منطقی را برای کودکان خود فراهم کنند. برای این کار تنها کافی است تا با آژانس آنجلز تماس بگیرید تا صفر تا صد این کار را به شما آموزش دهند.

سخن پایانی

امروزه صنعت مدلینگ کودک به یکی از محبوب ترین و پردرآمد ترین صنایع حال حاضر دنیا تبدیل شده است. از این رو بسیاری از خانواده ها دوست دارند تا کودک خود را وارد این صنعت کنند. هر کودکی می تواند به کار مدلینگ ورود یابد؛ اما توجه داشته باشید که اگر کودک از ویژگی های ظاهری خوبی برخوردار باشد، شانس بیشتری برای این کار خواهد داشت.

 علاوه بر ویژگی های ظاهری و زیبایی، لازم است تا والدین یک مسیر درست و منطقی را برای کودکان خود فراهم کنند. برای این کار تنها کافی است تا با آژانس آنجلز تماس بگیرید تا صفر تا صد این کار را به شما آموزش دهند.

سوالات پر تکرار

خیر ، هر برند و کمپانی بسته به سلیقه و نیاز خود ممکن است مدل با چشم تیره یا روشن انتخاب کند.

مهم ترین فاکتور داشتن علم مدلینگ و یادگیری حرفه ای و اصولی این رشته و عضویت در یک آژانس مدلینگ معتبر است.

نظرات

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای