تماس با مجموعه: ۰۲۶۳۴۳۳۵۶۹۶

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

 «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

مدلینگ چیست و مدل کیست؟
برای مدلینگ شدن باید چیکار کرد؟

مدلینگ چیست و مدل کیست؟

اگر شما در اینستاگرام عضو باشید مطمئنا با افرادی برخورد کرده اید که خود را مدل معرفی کرده اند ما آیا واقعا اینگونه افراد مدل هستند؟ پاسخ مسلمی که در رابطه با این سوال میتوان بیان کرد این است که خیر به هیچ عنوان اینگونه افراد مدل نامیده نمیشوند. مدلینگ و مدل شدن استانداردها وقواعدی دارد که مدل ملزم به رعایت این قواعد میباشد. توجه به حجم وسیعی از افراد علاقه مند به حرفه مدلینگ و مدل شدن ما را بر آن داشت تا در رابطه با این موضوع اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم و همچنین روشها و راه حل های تبدیل شدن به یک مدل موفق را به شما ارائه نماییم. با مطالعه این مقاله این اطمینان را به شما میدهیم که پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت کنید و چشم انداز روشنی در رابطه با مدل شدن پیدا کنید.

سوالات متداول درباره مدلینگ و مدل شدن

در این ویدیو آقای حسن زاده (مدیریت آکادمی آنجلز) به تمامی سوالات شما در حوزه مدلینگ و مدل شدن پاسخ می دهند.

درآمد مدلینگ چقدر است؟
برای مدلینگ شدن باید چیکار کنم؟
قد و وزن مورد نیاز برای مدلینگ چقدر است؟
آیا مدلینگ محدودیت سنی دارد؟
و …

سوالات متداول درباره مدلینگ و مدل شدن

مدلینگ چیست؟

به شغل تبلیغ محصولات توسط مدل مدلینگ گفته میشود، یک اشتباه رایج بین مردم ایران این است که فکر میکنند مدلینگ شخص است در صورتی که مدلینگ شغل است و مدل شخص انجام دهنده ی مدلینگ است. مدلینگ شاخه های مختلفی دارد و هر کس متناسب با استعداد خود وارد یکی از شاخه ها میشود به عنوان مثال بعضی ها فقط مدل عینک هستند و بعضی ها فقط مدل لباس. مدل شدن یکی از پردرآمد ترین و جذاب ترین شغل ها در دنیاست تا جایی که امروزه مدل ها در ایران از درآمدهای چند میلیونی در ماه برخوردارند و در عین لذت بردن از کار خود از آن درآمد هم کسب میکنند.

مدل کیست؟

مدل ها افرادی هستند که در حیطه تجارت و هنر از حالت فیزیکی بدن خود نوعی نمایش ایده آل ارائه میدهند. مدل ها می توانند در طراحی و معرفی پوشاک ، نقش بسیار موثری داشته باشند. فعالیت مدل ها به اینجا ختم نمی شود و با استفاده از مدل ها می توان هر گونه کالا و صنعتی  را به دیگران معرفی کرد. صنعت مدلینگ و مدل شدن به این شکلی که امروزه شاهد آن هستیم نبوده است و از جمله نخستین افرادی که در این صنعت به عنوان مدل حضور داشته اند ورزشکاران و قهرمانان بوده اند و همچنین برخی از سیاست مداران و افراد سیاسی نیز در این صنعت فعالیت داشته اند. این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که مدلینگ و مدل شدن به ابزاری برای تبلیغ فرهنگ و آداب و رسوم جوامع و کشورهای مختلف تبدیل شد.

مدلینگ چیست و مدل کیست؟

مدلینگ چیست و مدل کیست؟

نقش مدل ها در موفقیت مدلینگ

اگر چه مرز بین مدلینگ و بازیگری و پانتومیم کاملا مشخص نیست ولی این مقوله ها کاملا از یکدیگر متمایز می باشند. مدل ها که محصولات کمپانی ها را با حالت و ژستی خاص به نمایش می گذارند باید از احساسات و هیجانات ویژه ای برخوردار باشند تا بتوانند در ارائه محصولات به صورت موفق عمل نمایند. در چند دهه اخیر حرفه مدلینگ و مدل شدن به جایگاه بسیار بالایی دست یافته است و اگر بگوییم مدل ها در رسیدن به این جایگاه نقش بسیار اساسی و مهمی داشته اند بی راه نگفته ایم.

امروزه مدل ها از چنان قدر و منزلتی برخوردار هستند که بسیاری از تبلیغات مهم در سراسر دنیا به ارزش و اعتبار مدل هایی که در آن ها نقش آفرینی می کنند سنجیده می شوند و تبلیغاتی که توسط مدل های حرفه ای و شناخته شده یا سوپر مدلها معرفی می شوند بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند.

مدلینگ شدن در ایران

مدلینگ شدن در ایران

اهمیت علم مدلینگ در موفقیت مدل ها

مدلینگ یک علم است و علم مدل مهمترین داشته ی اوست. یک مدل حرفه ای باید بتواند تعداد بالایی ژست را در کمتر از چند دقیقه بگیرد و در پروژه ها توانایی گرفتن حداقل ۱۰۰ ژست حرفه ای و اصولی را داشته باشد. یک مدل باید بتواند اصولی و علمی کت واک کند و نمایش زنده لباس را بر اساس اصول و قوانین تبلیغات ارائه دهد. یک مدل باید علم رژیم غذایی و روش های مراقبت از پوست را بداند، باید شخصیت یک مدل را داشته باشد و مانند یک الگو رفتار کند.

مدلینگ در ایران

مدلینگ در ایران

اهمیت تناسب اندام در مدلینگ

تعریف تناسب اندام در مدلینگ حجم زیاد نیست بلکه اندام فیت و سالم است، تناسب اندام یکی از موضوعات مورد توجه در حرفه مدلینگ و مدل شدن می باشد اما چرا این موضوع دارای اهمیت است؟ از آن جا که بخش عمده ای از فعالیت های موجود در صنعت مد را برندهای مختلف بر عهده دارند برای آن که فروش بیشتری داشته باشند و در تبلیغات خود به صورت موفق تری عمل نمایند از مدل هایی استفاده می کنند که دارای تناسب اندام باشند. در واقع آن ها از تناسب اندام به عنوان ابزاری برای جلوه بخشیدن و اثر گذاری بیشتر استفاده می کنند. تناسب اندام تا جایی اهمیت پیدا کرد که هر کشوری بنا بر شرایط قدی افراد جامعه خود استانداردهایی معین کرد که هر فردی برای برگزیده شدن به عنوان مدل باید دارای این شرایط باشد.

مدلینگ مرد و شرایط مدل شدن آقایان در ایران

مدلینگ مرد و شرایط مدل شدن آقایان در ایران

عوامل ترغیب کننده برای فعالیت در حرفه مدلینگ

کشورهای بسیار زیادی مانند انگلیس، فرانسه، ایتالیا، آمریکا هستند که سالیان متمادی ای در صنعت مد فعالیت دارند و ازجمله کشورهای پیشرو در این زمینه محسوب میشوند. از آنجا که مدلینگ و مدل شدن بسیار درآمد زا میباشد این گونه کشورها اهمیت بسیار زیادی برای این صنعت قائل هستند و هر روز سیاستهای کلانی را برای پیشبرد اهداف شان در پیش می گیرند. بحث درآمد زایی تنها برای برندها و کمپانی هایی که محصولات خود را برای فروش به نمایش میگذارند نیست بلکه مدل ها هم از درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند و میزان این درآمد در کشورهای مختلف متفاوت می باشد و جدای از درآمد بحث محبوبیت و معروفیت می باشد که مدل ها را ترغیب به فعالیت در این صنعت می کند اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که چگونه افراد می توانند مدل شوند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

مدلینگ ایرانی

مدلینگ ایرانی

شرایط لازم برای مدل شدن چیست؟

مدل شدن از جمله معدود مشاغلی است که گروه سنی خاصی برای فعالیت در آن تعریف نشده است و همه گروههای سنی از کودکان گرفته تا بزرگسالان را شامل میشود. اما نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که فردی که علاقه مند به فعالیت در صنعت مد میباشد علاوه بر تمام جذابیتها و زیبایی هایی که برای او وجود دارد باید یک سری سختی ها و موانع را از سر بگذراند تا بتواند به عنوان یک مدل خوش بدرخشد. از جمله این سختیها میتوان به صرف نظر کردن از خوردن هر گونه مواد غذایی شامل قند و چربی اشاره کرد.

یک مدل باید اصول ژست گیری در عکس را بداند و از نظر انجام تمرینات ورزشی آماده و ورزیده باشد و از خواب منظمی برخوردار باشد زیرا بر خلاف تصور برخی ازافراد، مدل بودن تنها در چهره جذاب و قد و وزن مناسب و استایل بدنی مناسب خلاصه نمیشود.

برای مدل شدن در تهران و ترکیه باید به کجا مراجعه کرد؟

برای مدل شدن در تهران و ترکیه باید به کجا مراجعه کرد؟

برای مدلینگ و مدل شدن باید به کجا مراجعه کرد؟

شاید این سوال در ذهنتان مطرح شده باشد که ما اگر بخواهیم به عنوان یک مدل در صنعت مد فعالیت نماییم باید چه اقداماتی انجام دهیم و به چگونه مراکزی مراجعه کنیم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تنها مراکزی که شما میتوانید به آنها مراجعه کنید موسسات و آژانسهای مدلینگ فعال در داخل کشور میباشد و مراجعه به اینگونه مراکز اولین گام برای رسیدن به هدفتان است. شاید با خود بگویید که ایران در مقایسه با کشورهای خارجی در زمینه صنعت مد از جایگاه خوبی برخوردار نیست و به این موضوع فکر کنید که با آژانسهای خارج از کشور وارد همکاری شوید ولی این در صورتی است که علی رقم مدت زمان اندک فعالیتهای صنعت مد در داخل کشور اتفاقات بسیار خوبی برای فعالان در این صنعت رخ داده است و پیشرفتهای بسیار زیادی داشته است.

برترین آژانس های مدلینگ در کشور نسبت به سایر نقاط جهان

در ادامه توضیحات فوق باید این نکته را متذکر شویم که کلاهبرداران زیادی هستند که اگر شما در انتخاب آژانس مدلینگ معتبر دقت لازم را ننمایید از شما سوء استفاده می نمایند. به عنوان مثال برای همکاری با آژانس های مدلینگ در ترکیه نباید به افراد ایرانی اعتماد کنید و تنها افراد و آژانس های ترک زبان قابل اعتماد هستند و همچنین موضوعی که در رابطه با آژانس های اروپا و دبی باید بدانید این است که میزان هزینه ای که در قبال آموزش از شما دریافت می شود نسبت به ایران بسیار زیاد است و شرایط بسیار سخت تری برای استخدام مدل ها در نظر دارند. فارغ از این موضوعات باید به شما متذکر شویم که آژانس های مدلینگ در داخل کشور به صورت کاملا حرفه ای عمل میکنند و مدلها را با هزینه بسیار کمتری نسبت کشورهای خارجی در سطح بین الملل آموزش میدهند.

Modeling is the work of a fashion model

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۴ رای